2017-12-13T11:52:30+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Ostrołęka,

Policja radzi: w Ostrołęce uważajmy na kieszonkowców

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jest to czas, kiedy częściej wybieramy się na zakupy. Taką sytuację mogą wykorzystać kieszonkowcy. Gdzie uważać w Ostrołęce?

Apelujemy o wzmożoną czujność podczas świątecznych  zakupów. To właśnie one  mogą stanowić sezon dla kieszonkowców. Często zabiegani, w zatłoczonych obiektach handlowych tracimy czujność i w efekcie nasze pieniądze. Jak uniknąć kradzieży? Rad udziela mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

- Wychodząc na zakupy zabierajmy ze sobą tylko taką sumę pieniędzy jaka będzie nam potrzebna  przy płaceniu. W takich sytuacjach osoby postronne nie zobaczą u nas dużych sum pieniędzy. Dobrze też mieć pieniądze w kilku miejscach np. w portfelu, kieszeni, torebce. Wiedząc w jakich miejscach mamy konkretne kwoty nie będziemy wyciągać banknotów 100 zł gdy do wydania będzie 5 zł. Pamiętajmy, przy płaceniu nie pokazujmy dużych sum pieniędzy, osoba stojąca obok może okazać się złodziejem - mówi.

Ale to nie koniec: warto pamiętać również o innych ważnych czynnikach bezpieczeństwa.

- Niedopuszczalnym jest noszenie zapisanego numeru pin wraz z karta bankomatową. Kobiety torebki powinny nosić z przodu dokładnie zamknięte. W przypadku mężczyzn głównym grzechem w takich sytuacjach, jest noszenie portfeli w tylnych kieszeniach spodni. Wzmóżmy czujność na osoby, które podchodzą do nas np. w celu rozmienienia pieniędzy, takie działanie może być po to, aby sprawdzić, gdzie chowamy nasz portfel - dodaje Żerański.

W przypadku Ostrołęki miejsca gdzie najczęściej może dochodzić do tego typu kradzieży to duże obiekty handlowe, rynek miejski, giełda a także okolice dworca PKS. Wzmożoną czujność powinniśmy mieć także w środkach komunikacji publicznej.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.