2018-04-18T14:06:34+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Policjanci na motocyklach ruszają do walki z piratami drogowymi

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Sezon motocyklowy ruszył na dobre. Wśród coraz licznej pojawiających się na drogach motocyklistów nie brakuje piratów drogowych, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego i bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. To właśnie w walce z nimi ostrołęcka „drogówka” wytacza oręż w postaci szybkich motocykli.

Nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone maszyny każdego roku są  dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców.

- Policyjne motocykle będzie można spotkać zarówno na terenie miasta, głównych ciągach komunikacyjnych, ale również na terenie powiatu ostrołęckiego. Służbę na nich pełnią doświadczeni funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego posiadający specjalne przeszkolenie. Podczas służby policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierowców jednośladów, sposób ich jazdy, a także, czy posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania oraz wymagane dokumenty podczas kontroli. Pod szczególnym nadzorem będą także miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.