2018-09-04T10:00:38+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły” w Ostrołęce

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w ramach prowadzanych działań „Bezpieczna droga do szkoły” dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w rejonie szkół i przedszkoli.

Funkcjonariusze ostrołęckiej komendy w dniach  3 – 7 września bieżącego roku prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Tak jak w latach ubiegłych policjantów można spotkać w rejonie przejść dla pieszych, a także szkół i placówek oświatowych.

Mundurowi kontrolują, w jaki sposób rodzice dowożą dzieci do szkół, czy stosowane są foteliki, podwyższenia oraz pasy bezpieczeństwa. Funkcjonariusze również uczą i pomagają pokonywać przejścia dla pieszych przedszkolakom i uczniom.

Już niebawem rozpocznie się także cykl spotkań profilaktycznych w szkołach dotyczący nauki o bezpieczeństwie w różnych jego obszarach.

Policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii, dzielnicowi oraz z zespołu do spraw komunikacji społecznej przeprowadzą z najmłodszymi w różnym wieku prelekcję, podczas których poruszane zostaną tematy związane z bezpieczeństwem, m.in. na drodze, w miejscu zamieszkania oraz internecie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.