2018-04-17T14:21:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Policyjne łowy: jeden kierowca stracił prawko, drugi... nigdy go nie miał

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Policjanci z Ostrołęki w trakcie kontroli drogowych ujawnili dwie sytuacje, w których kierujący nie popisali się odpowiedzialnością. Jeden z nich jechał zdecydowanie za szybko, drugi nie miał uprawnień do jazdy. Obaj ukarani zostali mandatami i są teraz w tej samej sytuacji: bez prawa jazdy.

Wczoraj jeden z patroli ostrołęckiej drogówki na terenie gm. Olszewo-Borki mierzył prędkości kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym. Około godziny 11:15 zatrzymali do kontroli osobowego saaba, który w obszarze zabudowanym prawie  potroił  dopuszczalną prędkość.

Za jego kierownicą siedział mieszkaniec powiatu wyszkowskiego w wieku  38 lat, który poruszał się  przy ograniczeniu do 50km/h aż 121 km/h, zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał za popełnione wykroczenie mandat w wysokości 400 złotych, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów karnych.

- Apelujemy do kierowców, aby pomimo coraz lepszych warunków atmosferycznych stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości, ponieważ wraz z poprawą pogody w ostatnim czasie odnotowaliśmy wzrost zdarzeń drogowych, szczególnie jeśli chodzi o jednoślady - informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Na inny pomysł wpadł młody kierowca, który jeździł w nocy w centrum Ostrołęki...

Wczoraj kwadrans przed godziną 1:00 w nocy policjantów z ostrołęckiego wydziału patrolowego uwagę przykuł kierowca osobowej mazdy, który jeździł bez celu w centrum miasta. Policjanci postanowili skontrolować ten pojazd. Kontrola wykazała, że decyzja mundurowych o zatrzymaniu auta była słuszna.

Za jego kierownicą siedział 24 – letni mieszkaniec gm. Olszewo – Borki. Mężczyzna okazał funkcjonariuszom dowód rejestracyjny oraz obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu. Jednak na pytanie o prawo jazdy oświadczył, że go nie ma i nigdy takiego dokumentu nie posiadał. Sprawdzenie go w policyjnej bazie danych potwierdziło jego słowa. W związku z tym pojazd, którym się poruszał został zabezpieczony na policyjny parking, a on sam został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Wczoraj ostrołęccy mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Podczas prowadzonej akcji policjanci skontrolowali 64 pojazdy, w tym ujawnili 52 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.