2018-07-16T14:54:54+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Półkolonie z Ostrołęcką Spółdzielnią Mieszkaniową [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OSM
REKLAMA
0
0
0
Dobiegł końca pierwszy turnus półkolonii zorganizowanych dla dzieci przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową.

Dzieci uczestniczące w półkoloniach codziennie mają zapewnione II śniadania oraz obiady w restauracji Nemo w Aquaparku. Pod okiem wykwalifikowanej kadry organizowane są codziennie różnego rodzaju zajęcia na sali czy na świeżym powietrzu. Wiele wakacyjnych dni miało charakter edukacyjny, należały do nich spotkania m.in. w Nadleśnictwie czy w gmachu Komendy Miejskiej Policji. W ramach edukacji prozdrowotnej odbyły się warsztaty o zdrowym odżywianiu i spotkanie z dietetykiem.

Największą jednak frajdą dla dzieci było spotkanie z grupą Kurpsie Flying Team, która zainteresowała wszystkich swoją pasją – paralotniarstwem. Specjaliści zapoznali dzieci z tajnikami dość ekstremalnego sportu, a każde dziecko mogło wsiąść do paralotni i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Goście wywarli ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach.

Nie zabrakło również wyjścia do kina, w ramach wakacyjnych poranków filmowych organizowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury, warsztatów plastycznych, spotkania z alpakami, zajęć w szkole językowej, spotkania z sportowcami z UKMS „Trójka Ostrołęka” mistrzem wschodnich sztuk walki, czworonożnymi podopiecznymi ze schroniska „Canis” w Kruszewie, wizyty w Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Dużą niespodzianką była również wycieczka autokarowa do Grajewa gdzie młodzi ludzie zwiedzali Muzeum Mleka. Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie jest obiektem multimedialnym i atrakcyjnym zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Każdy element wystawy został zaprojektowany tak, by z jednej strony umożliwiał pozyskanie wiedzy, z drugiej – dawał zabawę dzieciom i rodzicom.

Pierwszy turnus tegorocznych półkolonii zakończył się zabawą taneczną połączoną z karaoke. Tego dnia dzieci otrzymały nagrody i dyplomy za aktywny udział w półkolonii, wręczone przez przedstawiciela Zarządu Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.