2019-03-26T09:32:49+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Pościg za pijanym 43-latkiem. Uszkodził radiowóz, wjechał w sarnę

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Policjanci z Makowa Mazowieckiego zatrzymali po pościgu 43 – letniego kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki uszkodził radiowóz.

Do zdarzenia doszło w piątek o godziny 19:20 w Perzanowie na drodze krajowej nr K 60. Funkcjonariusze makowskiej „drogówki” postanowili zatrzymać kierowcę renault ponieważ sposób jego jazdy wskazywał na to, że może być on pijany. Kierowca zjechał na pobocze jednak po chwili zaczął uciekać. Skręcił w lewo w drogę prowadzącą do miejscowości Lipniki i zaczął przyspieszać.

- Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania i zajeżdżał drogę mundurowym. W trakcie pościgu na drogę wybiegły trzy sarny, ale i to nie powstrzymało kierowcy. Uderzył w jedną z nich i dalej uciekał. Następnie zjechał w drogę leśną próbując uciec przed jadącym tuż za nim radiowozem. Po kilku minutach pościgu w lesie kierowca wyjechał ponownie na drogę krajową nr k 60 w Załuziu. W tym miejscu do pościgu dołączyli kolejni funkcjonariusze makowskiej drogówki. Kierowca renault jechał z dużą prędkością i środkiem drogi, by jadący za nim policjanci nie mogli go wyprzedzić. Podczas pościgu naruszył wiele przepisów ruchu drogowego zagrażając bezpieczeństwu innym uczestnikom dróg. W trakcie pościgu jeden z radiowozów wyprzedził uciekające auto. Kierowca renault próbował staranować radiowóz uderzając w niego. Uciekający widząc wystawioną blokadę policyjną na ul. Różańskiej w Makowie Maz. skręcił gwałtownie w ul. Jaśminową, gdzie został zatrzymany przez policjantów makowskiej drogówki. Od 43 – letniego kierującego, mieszkańca powiatu makowskiego,wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje Monika Winnik, rzecznik prasowy makowskiej policji.

Prokurator Rejonowy w Przasnyszu na wniosek policji zastosował wobec 43 – letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.