2017-08-01T10:07:26+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Poszukiwany ostrołęczanin wpadł na przejściu granicznym

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
61-letni ostrołęczanin został zatrzymany przez Straż Graniczną na lotniczym przejściu granicznym Mazury. Stawił się on do odprawy paszportowej na przylot do Polski. Okazało się, że ma do odbycia karę pozbawienia wolności.

Do odprawy paszportowej na przylot do Polski, stawił się 61-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie podczas weryfikacji przedstawionych dokumentów tożsamości ustalili, że podróżny jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec Ostrołęki został zatrzymany za przestępstwo z art. 178a § 4 Kodeksu Karnego. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego i przekazali go funkcjonariuszom Aresztu Śledczego w Szczytnie.

Art 178a § 4 KK ma następujące brzmienie: Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173 katastrofa komunikacyjna, art. 174 sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy, art. 177 spowodowanie wypadku lub art. 355 wypadek komunikacyjny § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również