2017-09-12T10:12:49+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Powiatowe pikniki z policyjną profilaktyką w tle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
W miniony weekend policjanci z Ostrołęki uczestniczyli w piknikach i festynach rodzinnych odbywających się na terenie powiatu. Podczas swoich działań promowali oni zasady bezpieczeństwa i rozdawali materiały profilaktyczno-informacyjne.

Funkcjonariusze z zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii oraz dzielnicowi w miniony weekend uczestniczyli w piknikach rodzinnych organizowanych na terenie powiatu. W trakcie ich trwania promowali oni zasady bezpieczeństwa oraz rozdawali materiały profilaktyczno -informacyjne. W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i dobrą zabawę najmłodszych mundurowi wykorzystali symulator do jazdy na motorowerze.

Podczas spotkań nie tylko z bliska można było zobaczyć radiowóz czy przymierzyć policyjnego „żółwia” (sprzętu PZ) ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pracy policjantów.

Na przygotowanych przez policjantów stanowiskach znalazły się m.in. ulotki przybliżające Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację Moja Komenda, a także promujące pracę w policji.

Dzieciom, które deklarują, że w przyszłości chcą zostać policjantami, funkcjonariusze odpowiadali na wszystkie  nurtujące ich pytania związane z kwestią naboru do służby w policji. Dzięki wykorzystaniu symulatora do jazdy na motorowerze, który jest na wyposażeniu ostrołęckich policjantów  najmłodszym miłośnikom jednośladów przekazana została wiedza na temat zasad poruszania się po drogach – mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Oprócz nauki piknik rodzinny wypełniony był mnóstwem atrakcji, uśmiechu i dobrej zabawy.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.