2018-01-09T09:26:28+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Powiat ostrołecki,

Pożar domu w Jarnutach [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KM PSP Ostrołęka
REKLAMA
1
0
0
6 zastępów strażackich walczyło wczoraj z pożarem domu w miejscowości Jarnuty (gmina Czerwin). Powstałe w wyniku pożaru straty oszacowano na kwotę około 100 tysięcy złotych.

Pożar w budynku mieszkalnym w miejscowości Jarnuty zgłoszono w poniedziałek, 8 stycznia około godziny 14:30. Do działań gaśniczych zadysponowano łącznie sześć zastępów strażackich z Ostrołęki, Czerwina, Suchcic, Borawego, Jarnut, oraz Tomaszy.

- Po dojeździe pierwszych zastępów poddasze całe objęte było płomieniami, a w środku nie było żadnych osób. W celu ugaszenia pożaru strażacy podali 4 prądy wody na płonący budynek, jeden od wewnątrz, jeden na dach i dwa przez otwory okienne. Prowadzono również ewakuację mienia z dolnej kondygnacji. Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono za pomocą. wentylatora oddymiającego. W wyniku pożaru spłonęło mieszkalne poddasze z wyposażeniem. Przyczyna pożaru nie jest ustalona. Akcja trwała ponad 4 godziny. Straty oszacowano na kwotę ok. 100 tys. zł – mówi młodszy brygadier Robert Chodkowski, oficer prasowy KM PSP Ostrołęka.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.