eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Pożar na cmentarzu. W Nowej Wsi mają tego dość [ZDJĘCIA]

drukuj |
Tagi: Nowa Wieś Zachodnia Nowa Wieś parafia gmina Olszewo Borki Olszewo Borki pożar na cmentarzu pożar kontenera pożar śmieci
Wczoraj strażacy ponownie gasili śmieci w kontenerze na cmentarzu w Nowej Wsi Zachodniej. Pożary powtarzają się cyklicznie, a okoliczni mieszkańcy mają już tego dość. - Trzeba coś z tym zrobić - mówi jeden z nich.

Notoryczne pożary na cmentarzu

To właśnie jeden z naszych czytelników poinformował nas o pożarze, do którego doszło w poniedziałek 9 stycznia około godziny 14.45. Był on jedną z pierwszych osób na miejscu zdarzenia, powiadomił też straż pożarną. Strażacy przyjechali na miejsce i ugasili płomienie.

- Paręnaście kroków od cmentarza widzę dym. Pierwsze co mi przychodzi na myśl: ktoś podpalił śmieci w kontenerze.  Niezwłocznie zadzwoniłem na straż pożarną, powiadomiłem o zaistniałej sytuacji, wspominając o powtarzaniu się notorycznie tejże sytuacji już wcześniej - mówi.

Osoba, która powiadomiła nas o tym incydencie ma rację. Taka sytuacja powtarzała się już w przeszłości. Kilka minut zajęło nam dotarcie do dawnych komunikatów straży pożarnej, z których wynika, że pożary kontenera na cmentarzu w Nowej Wsi Zachodniej miały miejsce 3 listopada 2015 roku i 24 kwietnia 2016 roku. Jak zaznacza czytelnik, takich incydentów mogło być więcej. Mało tego, sugeruje, że są świadkowie poniedziałkowego zdarzenia.

- Nie tylko ja byłem w pobliżu cmentarza, a jestem prawie pewny, że była choć jedna osoba, która widziała dokładnie kto zaprószył ogień, ale nie zareagowała. Nie jest to pierwszy raz, jak już wcześniej wspomniałem. Toczymy z tym walkę kilkuletnią, ale miara się przebrała. Trzeba w końcu coś z tym zrobić - mówi mieszkaniec Nowej Wsi Zachodniej.

Mimo wielu pism, nic się nie zmieniło

Strażacy rzeczywiście przyjęli wczoraj zgłoszenie o pożarze kontenera, o czym świadczy oficjalny komunikat. - W miejscowości Nowa Wieś gm. Olszewo-Borki o godz. 14.54 zgłoszono pożar śmieci w kontenerze - czytamy. Zarówno w przypadku tego, jak i poprzednich zdarzeń, prawdopodobną przyczyną pożarów było zaprószenie ognia. Oficjalnie nie ma jednak żadnych świadków tego zdarzenia.

O sprawę zapytaliśmy także w Urzędzie Gminy Olszewo-Borki. Tam dowiedzieliśmy się, że umowy na wywóz śmieci podpisywane są jedynie z indywidualnymi użytkownikami, z kolei śmieci z cmentarza są wywożone przez prywatną firmę według indywidualnych umów w razie potrzeby, czyli w przypadku zapełnienia kontenera. Próbowaliśmy kontaktować się także z nowowiejską parafią, lecz we wtorkowe przedpołudnie nikt nie odbierał telefonu.

Czytelnik, który zwrócił się do nas z prośbą o nagłośnienie problemu pożarów kontenera na cmentarzu w Nowej Wsi Zachodniej, apeluje o pomoc w wyjaśnieniu sprawy. Według niego, mieszkańcy mają dość pożarów śmieci niekorzystnie wpływających na środowisko. Interwencje w tej sprawie dotychczas nie przynosiły efektów.

- Mieszkańcy ulicy Kościelnej kierowali pisma do gminy i ochrony środowiska w Ostrołęce. Pisano o tym także w gazetach już wiele lat temu. Nadal nic się nie zmieniło! Sprawiedliwości musi stać się zadość i ktoś musi ponieść konsekwencje za zatruwanie mieszkańców i środowiska - kończy.

Do sprawy wrócimy.


Zdjęcia do artykułu :
1001-100


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


Gość
16:04
10-01-2017
  napisał(a):
hehe no zgadnijcie kto to hajcuje :)

ten s****ysyn a kto inny :)

Gość
15:21
10-01-2017
hehe no zgadnijcie kto to hajcuje :)

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

KALENDARZ IMPREZ
październik 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
30
31
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.14 s.