2017-03-31T11:17:11+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Pożar w Gralach: Z ogniem walczyło ponad 30 strażaków, straty oszacowano na 50 tysięcy złotych

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
Dziś w nocy w miejscowości Grale w gminie Kadzidło wybuchł pożar. Do akcji gaśniczej zadysponowano łącznie siedem zastępów strażackich, które przez ponad pięć godzin walczyły z ogniem. Doszczętnie spłonęły trzy budynki, straty oszacowano na około 50 tysięcy złotych.

Pożar w miejscowości Grale zgłoszono kwadrans przed godziną 1:00 w nocy. Do akcji gaśniczej zadysponowano łącznie siedem zastępów strażackich z Ostrołęki, Kadzidła, Dylewa, Gleby, Wachu i Lelisa.

- Po dotarciu na miejsce w wyniku rozpoznania ustalono, iż pożarem w całości objęta była stodoła drewniana oraz dwa niewielkie budynki gospodarcze wszystkie wypełnione drewnem opałowym. Pożar ugaszono podając na palące się obiekty 4 prądy wody. Jeden prąd wody podawany był w obronie sąsiedniego budynku mieszkalnego. Nie było osób poszkodowanych, posesja zamieszkiwana sezonowo w lato – informuje mł. Bryg. Robert Chodkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Działania gaśnicze trwały ponad 5 godzin i zostały zakończone o godzinie 6.01. Spaleniu uległa drewniana stodoła i dwa nieduże budynki gospodarcze. Wszystkie obiekty wypełnione były drewnem opałowym. Straty oszacowano na 50 tyś zł. Pożar gasiło 7 zastępów gaśniczych i 31 strażaków. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również