2018-02-16T10:17:07+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Pożar w Obierwi. Przyczyną uszkodzony włącznik światła

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Uszkodzony włącznik światła doprowadził do zwarcia instalacji elektrycznej i w konsekwencji wywołał pożar w budynku mieszkalnym w miejscowości Obierwia (gmina Lelis). Szybka reakcja właściciela pozwoliła na uniknięcie poważnych strat.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 lutego w miejscowości Obierwia. Jeden z mieszkańców zauważył dym wydobywający się z wiatrołapu w jego budynku. Na pomoc wezwał straż pożarną. Do akcji zadysponowano dwie jednostki: JRG PSP Ostrołęka oraz OSP Lelis.

- Jeszcze przed przybyciem strażaków właściciel budynku wyjął bezpieczniki odcinając tym samym dopływ prądu. Nasze działania polegały na sprawdzeniu budynku pod kątem ewentualnych źródeł zwarcia instalacji elektrycznej, które mogłoby doprowadzić do pożaru. W efekcie działań znaleziono uszkodzony włącznik światła znajdujący się przy wiatrołapie, mogący wywołać zwarcie i w efekcie zadymienie – poinformował nas młodszy brygadier Robert Chodkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również