2018-03-05T20:34:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Pożar z tragicznym finałem w Łęgu Przedmiejskim [FOTO]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Dziś w godzinach popołudniowych w Łęgu Przedmiejskim doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejscu szybko pojawili się strażacy, ale na ratunek dla około 60-letniego mężczyzny było już za późno.

O godz. 12:19 do Stanowiska Kierowania PSP w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie o pożarze murowanego budynku mieszkalnego pokrytego blachodachówką w Łęgu Przedmiejskim. Do pożaru zadysponowane zostały 3 zastępy gaśnicze z JRG PSP Ostrołęka, OSP Lelis i OSP Łęg Przedmiejski. Po dojeździe zastępów gaśniczych okazało się, że całe wnętrze budynku było wypełnione gęstym dymem. Z informacji osób postronnych wynikało, że wewnątrz może znajdować się osoba. W celu ugaszenia pożaru strażacy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego i latarki weszli do wnętrza budynku, podali 1 prąd wody na źródło pożaru oraz jednocześnie przystąpili do przeszukania pomieszczeń.

Niestety, w jednym z nich znaleziono ciało mężczyzny w wieku ok. 60 lat z licznymi oparzeniami i zwęgleniem tkanek. Lekarz będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenie sprawdzono kamerą termowizyjną czy nie występują inne źródła ognia, a następnie za pomocą wentylatora oddymiono wnętrze budynku. W wyniku pożaru spaliła się część podłogi w pomieszczeniu objętym ogniem oraz wyposażenie wnętrza pokoju. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogła być wada elektrycznego urządzenia grzewczego, którym mężczyzna dogrzewał wnętrze domu, jednak właściwą przyczynę podczas dochodzenia ustali Policja. Akcja, w której brało udział 18 strażaków, trwała ponad 3 godziny.

- W związku z utrzymującym się sezonem grzewczym komenda miejska państwowej straży pożarnej w ostrołęce zaleca: nie eksploatować uszkodzonych instalacji i urządzeń grzewczych zarówno elektrycznych, gazowych jak również na paliwo stałe, wykonywać okresowe czyszczenie kanałów kominowych i wentylacyjnych - zaniedbania tych czynności często są przyczyną śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla, podłoga łatwo zapalna przed drzwiczkami palenisk powinna być zabezpieczona pasem materiału niepalnego o szerokości co najmniej 0,3 m, używać tylko tych urządzeń grzewczych, które posiadają krajowe atesty i dopuszczenia - przypomina mł. bryg. Robert Chodkowski, oficer prasowy KM PSP Ostrołęka.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.