2019-03-13T19:20:52+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Poznajcie laureatów Turnieju Wiedzy Pożarniczej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. www.ostroleka.pl
REKLAMA
2
0
0
Za nami eliminacje powiatowe 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zwycięzcy poszczególnych eliminacji będą reprezentować powiat ostrołęcki na szczeblu wojewódzkim.

W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyły się eliminacje powiatowe 42 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej dedykowany do dzieci i młodzieży ma na celu popularyzację przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Eliminacje powiatowe przeprowadzono w trzech kategoriach turniejowych, w części ustnej i pisemnej. Prace uczestników oceniała powołana komisja. Zwycięzcy poszczególnych eliminacji będą reprezentować powiat ostrołęcki na szczeblu wojewódzkim.

W gronie szkół podstawowych w grupie pierwszej (klasy I-VI) najlepsza okazała się Julita Szymczyk z SP Dąbrówka, a w drugiej drugiej Arkadiusz Gwara z SP Jazgarka. Najwyżej sklasyfikowana z miasta Ostrołęki była Zuzanna Grzyb z STO Ostrołęka.

W gronie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Natalia Krajewska z I LO. Dodatkowo rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Zapobiegajmy pożarom" w kategoriach przedszkoli i szkół podstawowych.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.