2017-06-08T14:30:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 3 0%
Polska,

Pożyczki 24/7 - jakie firmy pożyczkowe działają bez przerwy?

0
3
Gdy nagle zabraknie pieniędzy najważniejsze jest znalezienie bardzo szybkiego rozwiązania, które pozwoli podratować domowy budżet, nawet jeśli jest środek nocy, a my pieniędzy potrzebujemy na rano, czy właśnie trwa weekend. Jeśli mamy jak pożyczyć pieniądze od kogoś z rodziny czy od znajomych problem jest mniejszy. Ale co w momencie, kiedy musimy liczyć na bank? Banki przecież ani w nocy, ani w weekendy nie pracują. Warto jednak wiedzieć, że są za to firmy pożyczkowe, które czynne są przez całą dobę oraz w weekendy i święta.
 

Banki kontra firmy pożyczkowe

Co prawda niektóre banki umożliwiają obecnie złożenie wniosku o pożyczkę przez Internet, ale finalnie, aby zawrzeć umowę i tak trzeba udać się do banku na wyznaczoną godzinę, przedstawić swoje dokumenty i podpisać umowę. W przypadku firm pożyczkowych formalności jest zdecydowanie mniej i wcale nie trzeba wychodzić z domu, aby otrzymać pożyczkę czy podpisać umowę.

Parabanki są bardzo dobrze znane z haseł reklamowych jak „pierwsza pożyczka za darmo” czy „pożyczka w 15 minut” albo po prostu „pożyczki online”. Wbrew pozorom to nie tylko chwyty reklamowe, ponieważ firmy pożyczkowe naprawdę mają takie możliwości. W przeciwieństwie do kredytów bankowych pożyczki mogą być darmowe i nie muszą zawierać odsetek czy dodatkowych kosztów. Ponadto dopiero w wypadku pożyczek na kwotę powyżej 500 złotych potrzebna jest umowa pożyczki na piśmie. Mniejsze kwoty tego nie wymagają. Ponadto w 15 minut naprawdę możliwe jest załatwienie wszystkich formalności, o ile jest to dzień roboczy i bazy z którymi parabank współpracuje szybko dadzą odpowiedź co do historii kredytowej dłużnika. Możliwe jest też szybkie wypłacenie pieniędzy z pożyczki, ponieważ w wypadku pożyczek przez Internet pieniądze wypłacane są na konto bankowe pożyczkobiorcy. Również w wypadku pożyczek z obsługą domową wypełnienie wniosku i otrzymanie decyzji trwają bardzo krótko, a pieniądze dostaje się do ręki. Większość pożyczek udzielana jest przez Internet, gdzie składa się wniosek, wpłaca opłatę weryfikacyjną i dostaje umowę pożyczki na adres poczty elektronicznej.

Zalety pożyczek online

Zdecydowanie największą zaletą pożyczek online jest możliwość ich dostania o dowolnej porze. Większość osób już po kilkunastu minutach od złożenia wniosku dostaje informacje o jego zaakceptowaniu i wypłatę pieniędzy na właściwe konto bankowe. Procedury są takie szybkie, ponieważ wszystkie dane podaje się samodzielnie. Nie potrzebne jest zaświadczenie o dochodach z miejsca pracy, ponieważ samodzielnie wypełnia się oświadczenie, w którym podaje się informacje o wysokości dochodów oraz ich źródle. Akceptowane są bardzo różne źródła dochodów, a nie tylko umowa o pracę jak ma to miejsce w bankach. Oczywiście wysokość dochodów oraz wydatków jest bardzo ważna i na jej podstawie wylicza się zdolność kredytową, ale obliczenia są mniej rygorystyczne jak w wypadku banków, więc więcej osób ma szansę dostać pożyczkę.

Pozostaje jeszcze bardzo ważna kwestia sprawdzania baz. Niektóre firmy pożyczkowe szczycą się tym, że nie sprawdzają BIK, ale po pierwsze jest to baza bankowa i tylko kilka firm pożyczkowych w Polsce nawiązało z nią współpracę, a po drugie nie jest to zbiór danych, którego sprawdzania trzeba się najbardziej bać. O wiele więcej informacji zawiera na Big Info Monitor, Krajowy Rejestr Dłużników, czy ERIF, gdzie można trafić nie tylko za niespłacony w terminie kredyt, ale także za niepłacone alimenty, długi względem dostawcy mediów do mieszkania czy nawet po nieoddaniu pożyczki osobie prywatnej. Te bazy to kopalnia wiedzy i to ją najczęściej sprawdzają firmy pożyczkowe. Ale posiadanie negatywnego wpisu, starego długu, czy niskiego długu ciągle do spłacenia nie wyklucza od razu możliwości dostania pożyczki.

Firmy udzielające pożyczek na okrągło

Praktycznie każda firma pożyczkowa ma swoją stronę internetową, na której można złożyć wniosek o pożyczkę. Różnią się między sobą ofertami, kwotami jakie można pożyczyć czy okresem spłaty. Bez trudu można znaleźć pożyczki na 100 złotych do spłaty w 30 dni albo i takie na 10000 złotych do spłaty przez 4 lata. Wystarczy wybrać ofertę, która nam najbardziej odpowiada.

Do firm, które udzielają pożyczek przez Internet można zaliczyć na przykład Filarum, gdzie pierwsza pożyczka w wysokości do 1000 złotych będzie darmowa, a pieniądze można oddać po 30 dniach, albo szybciej bez dodatkowych kosztów. Długi maksymalny okres spłaty oferuje też firma Hapi Pożyczki, gdzie możliwe jest pożyczenie od 800 do 15000 złotych z okresem spłaty wyznaczonym na od 90 do 1080 dni. W firmie Ferratum Bank można z kolei dostać pożyczkę na kwotę od 1000 do 5000 złotych do spłaty w ciągu od 6 do 24 miesięcy. Również Aasa oferuje maksymalny okres spłaty 24 miesiące, a pożyczyć bez wychodzenia z domu można tu od tysiąca do 3400 złotych. Szybko pożyczyć i równie szybko oddać można pierwszą pożyczkę w Smart Pożyczka, gdzie również za pierwszym razem można za darmo pożyczyć 1000 złotych do spłaty w 30 dni. Z kolei Zaplo oferuje pożyczki na kwotę nawet do 10000 złotych z okresem spłaty do 24 miesięcy. Aż 15000 złotych maksymalnie można uzyskać w Monedo Now, a taką pożyczkę można spłacać przez okres od 3 do 36 miesięcy w zależności od pożyczonej kwoty oraz indywidualnego wyboru.

Więcej o: