2018-01-22T19:00:06+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Ostrołęka,

Premier Morawiecki z wizytą u ostrołęckich strażaków [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KM PSP Ostrołęka
1
0
0
W piątek, 19 stycznia premier Mateusz Morawiecki odwiedził ostrołęckich strażaków. Wizyta w koszarach przy ulicy Celnej poświęcona była zagrożeniom bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu.

Przypomnijmy, w piątek, 19 stycznia premier RP Mateusz Morawiecki przyjechał do Ostrołęki gdzie spotkał się z seniorami a także kombatantami i władzami miasta. Szef rządu złożył także kwiaty pod pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego przy ulicy Kopernika. Na tym miał skończyć się program oficjalnej wizyty premiera w Ostrołęce, jednak zanim rządowa kolumna opuściła miasto, zahaczyła jeszcze o koszary straży pożarnej przy ulicy Celnej.

Tu premier Morawiecki spotkał się z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej, starszym brygadierem Jarosławem Wilgą oraz podległymi mu funkcjonariuszami. Jak wynika z relacji opublikowanej na fanpage’u ostrołęckich strażaków, wizyta premiera poświęcona była zagrożeniom w mieście i powiecie, osiągnięciom jednostki i realizacjom zadań.

„Premier Morawiecki w trakcie wizyty dziękował strażakom za codzienną służbę, zaangażowanie i gotowość do niesienie pomocy w obliczu coraz większych zagrożeń. Podczas wizytacji Jednostki Ratowniczo Gaśniczej zapoznał się ze sprzętem ratowniczym oraz rozmawiał ze strażakami pełniącymi służbę na temat ich codziennej pracy. Premier Morawiecki przypomniał, że jeszcze w tym roku w KM PSP w Ostrołęce przybędzie 6 nowych etatów co związane jest z nowymi zadaniami dla Państwowej Straży Pożarnej m.in. podczas zagrożeń radiologicznych i zdarzeń nadzwyczajnych wywołanych obecnością czynników biologicznych.” - czytamy w relacji na popularnym portalu społecznościowym.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również