2018-10-31T10:38:07+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 0%
Ostrołęka,

Profilaktyka uzależnień z filmem „Najlepszy” w OCK [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
2
0
Około 250 uczniów ostrołęckich szkół uczestniczyło w kolejnej akcji ukierunkowanej na profilaktykę uzależnień. W ramach działań zainicjowanych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce młodzież obejrzała film „Najlepszy”.

Mając świadomość tego, że aby dotrzeć do młodego człowieka stale trzeba szukać nowych, czasem niekonwencjonalnych rozwiązań ostrołęcka komenda policji zaprosiła młodzież z terenu naszego miasta na projekcje filmu ,,Najlepszy”, który dotyka zagrożenia, jakim jest uzależnienie od narkotyków i dopalaczy. Pomysłodawcą  działań jest Wydział Prewencji ostrołęckiej komendy, na czele z jego naczelnikiem podkom. Piotrem Góralczykiem. W akcję byli także zaangażowani policjanci z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej i Patologii.

Projekcję filmu poprzedziła pogadanka z młodzieżą, którą poprowadził oficer prasowy ostrołęckiej policji. Omówił w niej działania podejmowane przez mundurowych na rzecz przeciwdziałania różnego rodzaju uzależnieniom oraz wpływie jaki młody człowiek ma na swoich rówieśników. Poruszone zostały także aspekty dotyczące regulacji prawnej w kwestii nieletnich oraz osób dorosłych.

Przed seansem głos zabrał też Mariusz Kowarski z Ośrodka Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Lipiance oraz terapeuta w ośrodku w Ostrołęce, który od wielu lat pomaga osobom uzależnionym. Terapeuta omówił proces „wyjścia” z nałogu, a także trudności z tym związane.

- Najważniejszym punktem spotkania była projekcja filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. To historia Jerzego Górskiego, który jako młody chłopak popadł w nałóg narkotykowy. W ciągu kilku lat znalazł się na skraju życia i śmierci. Przedawkowali jego przyjaciele, dziewczyna, niemal stracił córkę. Ratunkiem okazał się sport. Górski zaczął trenować triathlon – pływanie, bieganie i kolarstwo. Mimo wielu przeciwności losu i uzależnienia postanowił wziąć udział w największych zawodach tego typu na świecie – Iron Manie organizowanym w Stanach Zjednoczonych – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Historia bohatera pokazuje jak ciężkie jest życie w uzależnieniu, jak mało osób wychodzi z nałogu, a ci którym się to udaje to nieliczne jednostki, których życie to ścieżka przetrwania. Seans pokazał co narkotyki potrafią zrobić z człowiekiem, jego psychiką i jak niszczą im życie, ale również był przestrogą i motywacją dla ludzi którzy walczą z własnymi słabościami.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.