2017-10-17T11:21:17+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Projekt „Graj gracyku...” w kadzidlańskim CKK [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
0
0
0
W Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. M. Mieszki w Kadzidle już po raz drugi zorganizowano  warsztaty nauki gry na jednym z tradycyjnych ludowych instrumentów występujących na terenie Puszczy Kurpiowskiej - harmonii pedałowej.

Projekt "Graj gracyku...", czyli wspomniane warsztaty otrzymał ponownie dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ministra "Dziedzictwo kulturowe - Kultura ludowa i tradycyjna", zadanie "Mistrz tradycji".

Nauka odbywa się w dwóch grupach: początkującej - chętni od lat 15 wzwyż, nauka podstaw gry na harmonii pedałowej zaawansowanej - kontynuacja dotychczasowej rocznej nauki, doskonalenie techniki, poznawanie nowych utworów.

Młodzi harmoniści uczą się bezpośrednio od muzykanta-mistrza Grzegorza Golana, który sam szkolił się pod okiem znanych na Kurpiach muzykantów Franciszka Golana i Józefa Mroza.

Ponadto raz w miesiącu odbywają się spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których Mistrz opowiada o tradycyjnym muzykowaniu na Kurpiach, prowadzonych warsztatach, demonstruje sposób gry na harmonii pedałowej.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.