2019-01-02T15:19:52+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Prokuratura z Ostrołęki oskarża Marcina P. Chodzi o setki kilogramów narkotyków!

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
29 grudnia Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zakończyła aktem oskarżenia śledztwo przeciwko członkowi zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2002-2007 działała na terenie Marek, Ząbek i Warszawy.

Grupa zajmowała się wywozem i przywozem na terytorium Polski oraz obrotem znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci marihuany, amfetaminy, heroiny, tabletek ekstazy, haszyszu, LSD. W toku śledztwa ustalono, że Marcin Daniel P. działając wspólnie i porozumieniu z innymi osobami wielokrotnie zbywał, nabywał oraz przywoził z Holandii do Polski narkotyki o łącznej ilości 120 kg marihuany, 120 kg amfetaminy, 70.000 sztuk tabletek ekstazy oraz 4 kg kokainy.

- Marcin Daniel P. przez wiele lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Po uzyskaniu przez Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce Europejskiego Nakazu Aresztowania udało się ustalić miejsce pobytu podejrzanego. W dniu 18 października 2018r. został on zatrzymany na terenie Hiszpanii, a następnie dowieziony do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marcin Daniel P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów i odmówił składania wyjaśnień. Wobec podejrzanego stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - czytamy w komunikacie ostrołęckiej prokuratury.

Za zarzucane Marcinowi Danielowi P. przestępstwa grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.