2018-06-18T23:08:09+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

„Promyki Dziesiątki” nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
0
Spektakl „Promykowe opowieści” w wykonaniu grupy teatralnej „Promyki Dziesiątki” zachwycił jury tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dziecięcych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. św. Jana Pawła II w Ostrołęce otrzymali wyróżnienie ICTAF 2018 w roku jubileuszu 15-lecia istnienia „Promyków”.

Teatr „Promyki Dziesiątki” ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce prowadzony przez Lidie Pardę i Bogumiłę Przytułę zakwalifikował się na International Children’s Theatre Festiwal Sopot z przedstawieniem „Promykowe opowieści”, wystawiane już na MFTA w Ostrołęce i wyróżnione w Mazowieckim Festiwalu Teatralnym im. Siemiona w Grójcu.

Honorowa Kapituła Festiwalu w skład której wchodzili: Magdalena Grzebałkowska, Joanna Czajkowska oraz Leszek Możdżer dostrzegła wysoki poziom spektakli, jednocześnie biorąc pod uwagę różnorodność form teatralnych  postanowiła przyznać nagrody dla wszystkich spektakli biorących w nim udział.

Uzasadniając nagrodę specjalną przyznaną „Promykom” jurorzy mówili:

„Za abstrakcyjne acz arcytrafne zestawienia ikon kultury, świetne dialogi, wyjątkowy kontakt z publicznością, stworzenie miejsca na przekonujące kreacje aktorskie, wyjątkową dbałość o szczegóły warsztatowe i zbudowanie pozornie lekkiej formy, która okazuje się próbą wejścia w świat odniesień skłaniającej do głębokiej refleksji – to wspaniały akcent przy okazji 15 urodzin.”

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF SOPOT’2018  powstał z idei powierzenia dzieciom i młodzieży działającym jako grupy przy teatrach a także jako grupy warsztatowe przy szkołach lub innych instytucjach tworzenia kultury widowiskowej.

Szkolny Teatr Promyki Dziesiątki prowadzony przez panie Lidię Pardę i Bogumiłę Przytułę obchodzi w tym roku swoje 15 urodziny. Uroczyste świętowanie odbędzie się we wtorek 19 VI 2018 w Sali widowiskowej OCK.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.