2019-01-04T13:26:26+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Przestępcza kumulacja w wykonaniu 27-letniego kierowcy fiata

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
27-latek kierujący fiatem próbował zgubić policyjny pościg. Szkopuł w tym, że był zbyt pijany, by mu się to udało. Alkomat wykazał niemal 4 promile. Jednak to nie wszystko…

Wczoraj po południu uwagę policjantów patrolujących ulice Płońska zwrócił kierowca osobowego fiata. Jadącego slalomem z dużą prędkością mężczyznę funkcjonariusze zauważyli na ul. Kolejowej. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu mundurowi próbowali zatrzymać pojazd, jednak kierujący nie reagował. Przyspieszył i próbował uciekać ulicami miasta. Swoją niebezpieczną jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Momentami kierowany przez niego pojazd wpadał w poślizg i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu.

Płońscy policjanci wykazali się jednak zdecydowaniem i profesjonalizmem w działaniu. Stworzona na ul. Płockiej przez dzielnicowych policyjna blokada udaremniła dalszą jazdę piratowi drogowemu, którym okazał się 27-letni płońszczanin.

Mężczyzna został zatrzymany i poddany badaniu na trzeźwość, które wykazało u niego aż 3,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo u 27-latka w kieszeni spodni funkcjonariusze znaleźli torebkę strunową z białym proszkiem, okazało się, że jest to amfetamina.

Mężczyzna wkrótce odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.