2017-06-22T12:39:22+02:00 eOstroleka.pl 2 1 14 92.9%
Ostrołęka,

Radni udzielili absolutorium prezydentowi Kotowskiemu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
13
1
13
Ponad dwie godziny trwała dyskusja nad udzieleniem absolutorium za 2016 rok prezydentowi Ostrołęki Januszowi Kotowskiemu. Opozycja nie poparła prezydenta, ale większość radnych udzieliła mu absolutorium. Obrady nad tym punktem były wyjątkowo gorące. - Dążycie do bycia totalną opozycją - mówił Jerzy Grabowski do radnych Platformy Obywatelskiej.

Prezydent Janusz Kotowski podkreślił, że 2016 rok był rokiem solidnej pracy. Jak powiedział, "zabrakło fajerwerków" jeżeli chodzi o inwestycje, ale codzienna praca nad zadaniami oświaty czy pomocy społecznej sprawiła, że rok upłynął solidnie i pozwolił na zaspokajanie codziennych potrzeb.

- Wspólnymi siłami zarządzamy potężną firmą. Dochody zbliżyły się mocno do 300 milionów. Nie podnieśliśmy podatków, choć była taka możliwość, wtedy byłoby dodatkowe 10 milionów w budżecie miasta - mówił prezydent Kotowski. Jego entuzjazmu nie podzielał radny Platformy Obywatelskiej Maciej Kleczkowski. Zapytał on prezydenta czy ten nie wstydzi się za ubiegły rok, gdyż nakłady na inwestycje wyniosły tylko 9 milionów złotych. W odpowiedzi Janusz Kotowski zaapelował o nie traktowaniu wycinkowo działania samorządu.

Dość ostrej wypowiedzi udzielił też przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski. Zwrócił się on do radnych, którzy byli przeciwni absolutorium dla prezydenta Kotowskiego.

- Boli Was to, że 22 miliony poszły do najbardziej potrzebujących, do małych dzieci. Boli Was to, że szkoły zostały i nauczyciele mają miejsce pracy. Boli Was to, że ulica Dobrzańskiego będzie zrobiona ze środków zewnętrznych. Na inwestycje przeznaczono tylko 9 milionów w zeszłym roku, ale trudno wymagać, żeby w takim organizmie jakim jest miasto Ostrołęka każdy rok do roku był podobny. Dążycie do bycia totalną opozycją - mówił.

Ostatecznie rada miasta udzieliła absolutorium prezydentowi Kotowskiemu. Za tym faktem głosowało 18 radnych, przeciw były 4 osoby, nie było głosów wstrzymujących się.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Iwa57 , 13:35 22-06-2017,   -
Panie Grabowski - Pan za to jest totalnie nudny z ciągłym powtarzaniem sloganów wypuszczanych przez TVP Wiadomości. Może tak coś od siebie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:14 22-06-2017,   -
[quote=Iwa57 ]Panie Grabowski - Pan za to jest totalnie nudny z ciągłym powtarzaniem sloganów wypuszczanych przez TVP Wiadomości. Może tak coś od siebie? [/quote]
Nudne to są ataki opozycji, zamiast podsunąć pomysł na miasto, to jest totalna krytyka.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:26 22-06-2017,   -
toć to było do przewidzenia, prawie sami swoi to jakże by mogło być inaczej😁
odpowiedz   •   oceń :  
~sasiad , 16:00 22-06-2017,   -
panie Edwardzie- jakiś pan zmęczony :-(
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:20 22-06-2017,   -
Opozycja ma wam podsuwać pomysły i  na rządzenie? Dobre sobie! Opozycja to ma wam patrzeć na ręce. A jak nie macie pomysłu na rządy w mieście to po co pchacie się do władzy?
odpowiedz   •   oceń :  
~iks , 16:57 22-06-2017,   -
[quote=Iwa57 ]Panie Grabowski - Pan za to jest totalnie nudny z ciągłym powtarzaniem sloganów wypuszczanych przez TVP Wiadomości. Może tak coś od siebie? [/quote]
Grabowski ogląda TVP publiczną to się naumiał być ,,patriotą" od prywaty. Co jemu napisze Mamątow to to powtarza. Od siebie to zbyt trudne. Nie wymagajmy to poza zasięgiem tzw. ,,pzrzewodniczącego".
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:25 22-06-2017,   -
[quote= ]Opozycja ma wam podsuwać pomysły i  na rządzenie? Dobre sobie! Opozycja to ma wam patrzeć na ręce. A jak nie macie pomysłu na rządy w mieście to po co pchacie się do władzy?  [/quote]
Opozycja nie ma pomysłu na rządy w mieście i pcha się do władzy? Opozycja ma mieć swoje pomysły na rządzenie, a nie tylko patrzeć władzy na ręce.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc , 20:50 22-06-2017,   -
Tak trzymaj PRZEWODNICZĄCY
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:53 22-06-2017,   -
A co opozycja ma do powiedzenia w tym zaścianku jak tu monopol na władzę ma pis.Więc za wszystkie błędne decyzje  i zato, że  miasto jest w ruinę odpowiedzialna jest większość.Opozycja ma wam podpowiadać jak rządzić ?  Sierotki bez pomysłu dotarły się do władzy.!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:54 22-06-2017,   -
[quote= ]A co opozycja ma do powiedzenia w tym zaścianku jak tu monopol na władzę ma pis.Więc za wszystkie błędne decyzje  i zato, że  miasto jest w ruinę odpowiedzialna jest większość.Opozycja ma wam podpowiadać jak rządzić ?  Sierotki bez pomysłu dotarły się do władzy.!  [/quote]
Opozycja nic nie potrafi powiedzieć w sprawach miasta więc władzę ma PiS. Opozycja ma błędne decyzje, nie ma pomysłu na miasto, to są sierotki bez pomysłu z parciem na władzę.
Opozycja większą ruinę by zrobiła, potrząc po jej działalności.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 00:44 23-06-2017,   -
Dla mnie opozycja w tym mieście To Łukasz Kulik. Reszta to tak jak wy ludzie , bez pomysłu z parciem  na władzę Nigdy nic nie  znaczyliscie zawsze staliście w drugim rzędzie, więc teraz dorwaliscie się do władzy i myślicie, że jesteście pępkiem. świata.Pamiętam lata 80-89 i znam ludzi którzy walczyli z komuną, roznosili bibuły, ale jakoś  oprócz Mamątowa nie  mogę sobie rzadnej innej osoby z naszych Pisowców przypomnieć. Natomiast parę osób pamiętam. które wręcz przyklaskiwały tamtemu systemowi. Kończę bo zaczynam się nakręcać i mogę powiedzieć  za dużo, a dyktatura nie  lubi demokracji.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:28 23-06-2017,   -
[quote= ][quote=Iwa57 ]Panie Grabowski - Pan za to jest totalnie nudny z ciągłym powtarzaniem sloganów wypuszczanych przez TVP Wiadomości. Może tak coś od siebie? [/quote]
Nudne to są ataki opozycji, zamiast podsunąć pomysł na miasto, to jest totalna krytyka. [/quote]

Tylko że pomysły podsuwane przez opozycję lądowały na dnie najgłębszej szuflady, bo przecież PiS wie wszystko najlepiej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:30 23-06-2017,   -
[quote= ][quote= ]Opozycja ma wam podsuwać pomysły i  na rządzenie? Dobre sobie! Opozycja to ma wam patrzeć na ręce. A jak nie macie pomysłu na rządy w mieście to po co pchacie się do władzy?  [/quote]
Opozycja nie ma pomysłu na rządy w mieście i pcha się do władzy? Opozycja ma mieć swoje pomysły na rządzenie, a nie tylko patrzeć władzy na ręce. [/quote]

Coś mi tu pachnie tępicielem ;)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Iwa57 , 13:35 22-06-2017,   -
Panie Grabowski - Pan za to jest totalnie nudny z ciągłym powtarzaniem sloganów wypuszczanych przez TVP Wiadomości. Może tak coś od siebie?
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również