2018-04-12T09:05:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Rafał Damięcki w finale II. Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

REKLAMA
fot. ZSZ Nr 1
REKLAMA
0
0
0
6 kwietnia, na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał drugiej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W gronie 61 finalistów znalazł się m.in. Rafał Damięcki - uczeń ZSZ Nr 1 w Ostrołęce.

Znaczenie jego osiągnięcia podkreśla fakt, że finaliści i laureaci wyłaniani są w trójstopniowych eliminacjach odbywających się w całym kraju. Etap pierwszy, szkolny, odbył się 17 listopada 2017 r., etap okręgowy 9 marca 2018 r., etap centralny - kwiecień 2018. Uczestnicy ostatniego etapu wybrani zostali spośród 2 800 uczniów z 33 szkół z całej Polski.

Podczas eliminacji należało rozwiązać zadania i odpowiedzieć na pytania związane z branżą logistyczną. Przygotował je zespół Komitetu Głównego Olimpiady, zrzeszający wybitnych naukowców w zakresie funkcjonowania sektora transportu oraz spedycji  logistyki, wykładowców Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz przedstawicieli największych firm  tej branży z Trójmiasta.

Olimpiada to nie tylko rywalizacja, ale także szereg dodatkowych atrakcji dla finalistów m. in. wizyta studyjna w Zarządzie Portu Morskiego Gdynia SA., wycieczka do Muzeum Emigracji, warsztaty dotyczące systemów informatycznych stosowanych w logistyce.
Opiekunem ucznia była Pani Jolanta Wagner.

Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.