2017-07-21T13:30:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ranking zamożności "Wspólnoty". Spadek Ostrołęki, awans powiatu ostrołęckiego

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
W rankingu zamożności miast na prawach powiatu przeprowadzonym przez pismo „Wspólnota” Ostrołęka zajmuje ósmą pozycję, to spadek o trzy miejsca względem ubiegłego roku. Powiat ostrołęcki w swojej kategorii uplasował się pod koniec trzeciej setki, choć zaliczył nieznaczny awans.

Najbardziej zamożnym miastem na prawach powiatu został Sopot - 6616,02 zł per capita, czyli na głowę mieszkańca. Kolejne miejsca zajęły takie miasta jak Świnoujście, Płock, Gliwice, Krosno, Konin i Dąbrowa Górnicza. Na miejscu ósmym uplasowała się Ostrołęka z wynikiem 445,97 zł per capita. To spadek o trzy miejsca względem ubiegłego roku.

W rankingu powiatowym na 288. miejscu sklasyfikowany został powiat ostrołęcki z wynikiem 515,37 zł per capita. To awans o dwie pozycje względem ubiegłego roku, ale to i tak daleko do wyniku z 2009 roku, kiedy to powiat ostrołęcki plasował się na 192. miejscu w Polsce. Tę klasyfikację wygrał powiat przysuski z województwa mazowieckiego - 1342,14 zł na głowę mieszkańca.

Rankingi Wspólnoty to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów analizowane na podstawie obiektywnych danych z GUS pod kątem kilku aspektów, m.in. analizie dochodów własnych samorządów z podatku od nieruchomości, środków transportu oraz udziałów we wpływach z PIT i CIT.

Pełny ranking dostępny jest tutaj.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również