2017-06-13T13:16:07+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Recykling Rejs przez Ostrołękę. "Jest brudno przez tych, którzy śmiecą" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
3
Podróżnik Dominik Dobrowolski płynie kajakiem z Węgorzewa do Warszawy. 13 czerwca pojawił się w Ostrołęce, gdzie spotkał się z lokalnymi władzami oraz przedstawicielami mediów. Jego akcja "Recykling Rejs" zachęca do odzyskiwania tworzyw sztucznych i nie zaśmiecania wód. Niestety, jak przyznał Dobrowolski - na Narwi w okolicach Ostrołęki jest brudno.

Wyprawa "Recyking Rejs 2017" wystartowała 5 czerwca w Węgorzewie, dziś ma przystanek w Ostrołęce, a na 19 czerwca planowane jest jej zakończenie w Warszawie. Trasa o długości blisko 500 km wiedzie przez Wielkie Jeziora Mazurskie, Pisę, Narew, Bug i Wisłę. To jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowo-żeglarskich. Na kolejnych etapach wyprawy odbywają się spotkania z lokalnymi społecznościami, których celem jest edukowanie i informowanie jak przeciwdziałać zaśmiecaniu środowiska wodnego oraz jak właściwie postępować z odpadami.

- Namawiamy turystów, aby przemierzając Polskę, zadbali także o jej czystość. Chciałbym, aby po wakacjach pozostały wspaniałe wspomnienia i zdjęcia czystych plaż, jezior czy Bałtyku. Nie zostawiając po sobie śmieci, segregując je i oddając do recyklingu, pozostawimy po sobie nie tylko dobre wrażenie, ale przede wszystkim czyste środowisko - mówi Dominik Dobrowolski.

Podróżnik podczas wizyty w Ostrołęce wystawił nie najlepszą opinię dla Narwi w naszym mieście i regionie. Jak zaznacza, w okolicznych wodach nie jest czysto.

- Niestety, w większych miejscowościach takich jak Nowogród i Ostrołęka, jest brudno. To jest fakt, to problem mieszkańców, bo to nie kaczki i łabędzie zostawiają śmieci. Jest brudno przez tych, którzy śmiecą. To olbrzymie pole do popisu dla edukatorów, informatorów, straży miejskiej. Zero tolerancji do śmiecenia. Jeżeli zgadzamy się żeby buteleczka trafiła do wody, to kiedyś się zgodzimy, żeby trafiły też dwie buteleczki i tak dalej. Powinniśmy karać i piętnować tych, którzy śmiecą, to przyniesie efekt. Powinniśmy poczuć się obywatelami, patriotami lokalnych społeczności - stwierdził.

Po krótkim spotkaniu z dziennikarzami i wiceprzewodniczącym rady miasta Wiesławem Szczubełkiem, Dobrowolski wyruszył w dalszą trasę w kierunku Warszawy. Pozostaje tylko życzyć powodzenia i mieć nadzieję na pozytywny oddźwięk idei propagowanych przez podróżnika. "Recykling Rejs 2017" wspólnie z nim organizuje Fundacja PlasticsEurope Polska.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 14:09 13-06-2017,   -
Jest brudno bo wędkarze śmiecą. Prawie każdy wędkarz to degenerat i alkoholik.
odpowiedz   •   oceń :  
~Geograf , 15:02 13-06-2017,   -
... Bug wpada do Narwi, więc Bugiem raczej nie płynął...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:01 14-06-2017,   -
[quote= ]Jest brudno bo wędkarze śmiecą. Prawie każdy wędkarz to degenerat i alkoholik.  [/quote]

A ty jesteś idiotą.

.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 14:09 13-06-2017,   -
Jest brudno bo wędkarze śmiecą. Prawie każdy wędkarz to degenerat i alkoholik.
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również