2018-04-18T12:01:58+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Powiat ostrołecki,

Recytowali poezję Norwida [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
0
1
0
24. powiatowy turniej poezji Norwida za nami. Do zmagań w dwóch kategoriach – recytatorskim oraz poezji śpiewanej przystąpili uczniowie z ostatnich klas szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrołęckiego.

Norwid to szczególny poeta. W naszej historii zapisał się jako wielki patriota, wizjoner, człowiek  silnej wiary. Jak mówił przewodniczący jury –  Wiesław Janusz  Mikulski: - Norwid  to wielki poeta, ale także wielki człowiek. Chciałbym, żeby każdy z was znalazł dla siebie jakieś wartości z tych, które były bliskie Norwidowi i przyjął je jako swoje. Dlatego właśnie poezja Norwida, wciąż  żywa, niosąca głęboki przekaz, co roku rozbrzmiewa w siedzibie Ostrołęckiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Z tym trudnym repertuarem zmagała się już po raz 24. młodzież szkół podstawowych – kl. VII, gimnazjalnych i średnich  z terenu  powiatu ostrołęckiego, w dwóch turniejach - recytatorskim i poezji śpiewanej.

Młodzież oceniało jury w składzie: Wiesław Janusz Mikulski - poeta, norwidolog,  ks. Robert Kaim z parafii  pw. Św. Wojciecha w Ostrołęce oraz Maria Jolanta Kusiak,  organizator konkursu. Jury przy ocenie brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Po zliczeniu punktacji przyznano następujące miejsca:

W grupie wiekowej  - szkoły gimnazjalne przyznano : pierwsze miejsce -   Małgorzacie  Śmiarowskiej, drugie – Kindze  Brysiewskiej, trzecie – Julii Pulwin, Judycie Rejmentowskiej i Patrykowi  Wekwejt.

W grupie wiekowej – szkoły średnie przyznano: pierwsze miejsce -   Julii Płóciennik, drugie – Klaudii Bogdańskiej, trzecie – Katarzynie Sęk  oraz wyróżnienia: Roksanie Bełdyckiej i Marcie Ładzie.

W turnieju poezja śpiewana  przyznano  pierwsze miejsce – Dianie Oleszczak i Mai Pliszce. Wszyscy laureaci otrzymali  nagrody książkowe w postaci encyklopedii, słowników,  tomików wierszy Norwida.

Sponsorami nagród było Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”,  oraz księgarnia „Wiedza”.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również