2017-12-20T08:48:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Rejsy – cała prawda o wakacjach pod żaglami

REKLAMA
REKLAMA
0
0

Rejsy to jedna z tych form spędzania wolnego czasu, wokół których narosło wiele mitów. Jedni uważają, że dostępne są one wyłącznie dla osób bogatych, inni, że wymagają wybitnej sprawności fizycznej, wytrzymałości i kondycji, jeszcze inni, że osiągalne są wyłącznie dla młodzików bez zobowiązań. Jak jest naprawdę?

Jak to zwykle bywa w podobnych sytuacjach większość z przytoczonych powyżej popularnych opinii można z powodzeniem włożyć między bajki, rejsy są bowiem wspaniałą propozycją urlopową absolutnie dla każdego.

Rejsy jachtem - mity

Jachty, a szczególnie związane z nimi stereotypy, to istny temat rzeka. Przede wszystkim rejsy od dawna kojarzone są nierozerwalnie z elitami finansowymi i, tym samym, zdaniem wielu są czymś nieosiągalnym dla przeciętnego śmiertelnika. Za taki stan rzeczy w dużej mierze odpowiedzialna jest kinematografia, w której dosłownie roi się od obrazów bogaczy sączących wyszukane trunki na pokładach imponujących łodzi. Ponadto, nader często spotykamy się z opinią, że rejsy, choć bez wątpienia atrakcyjne, są jedną z bardziej wymagających propozycji wakacyjnych. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że, rzekomo, wymagają od uczestników solidnej, fachowej wiedzy i umiejętności żeglarskiej, ponadprzeciętnej kondycji i odporności na trudy oraz sporej dawki determinacji. Co więcej, podążając tym tropem, rejsy są odpowiednią rozrywką wyłącznie dla osób młodych, pozbawionych zobowiązań i wolnych. Ile w tym prawdy?

Rejsy – prawda o wakacjach na jachcie

Jak to zwykle bywa w podobnych przypadkach, wymienione opinie na temat wakacji pod żaglami mało mają wspólnego z rzeczywistością. Co chyba najważniejsze z perspektywy widzenia przeciętnego urlopowicza, rejsy wcale nie wymagają jakichś specjalnych nakładów finansowych. Nie trzeba przecież od razu kupować własnego jachtu, aby miło i owocnie spędzić czas na morzu czy jeziorze. Obecnie aż roi się od ciekawych ofert czarterowych, dzięki czemu każdy zainteresowany bez trudu znajdzie i wynajmie w przystępnej cenie optymalnie dostosowany do swoich potrzeb jacht.

Jeśli chodzi o ogromne wymagania sprawnościowe czy umiejętności jakich miałyby wymagać rejsy, to jest to kolejny mit. Tak naprawdę można nie mieć najmniejszego pojęcia o żegludze, aby przyjemnie spędzić czas na „łajbie”. Jak to możliwe? Otóż, jak informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, wystarczy skorzystać z jednej z licznych ofert wynajmu łodzi z załogą. Dzięki temu, podczas gdy prawdziwe „wilki morskie” będą się zajmowały nawigacją czy wytyczaniem i planowaniem trasy, my będziemy mogli kontemplować piękno mijanych krajobrazów, opalać się na pokładzie, pływać czy nurkować. A jeżeli obudzi się w nas zainteresowanie żeglarskim rzemiosłem, członkowie załogi z przyjemnością podzielą się z nami posiadaną wiedzą i doświadczeniem.

Co do ostatniego poglądu, to on również powinien zostać włożony między bajki. Rejsy są bowiem wspaniałą propozycją wakacyjną nie tylko dla młodzieży bez zobowiązań, ale również, albo nawet zwłaszcza, dla rodzin z dziećmi. Pozwalają budować i wzmacniać więzi międzyludzkie, kształtować charakter i zainteresowania oraz uczą dyscypliny i cierpliwości.

REKLAMA