2016-01-28T11:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Rodzinne kolędowanie w Troszynie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Uczniowie Szkoły Podstawowej z Troszyna i przedstawiciele troszyńskiego klubu seniora zaprezentowali się podczas rodzinnego kolędowania w miejscowym centrum kultury, fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
0
Uczniowie Szkoły Podstawowej z Troszyna i przedstawiciele troszyńskiego klubu seniora zaprezentowali się podczas rodzinnego kolędowania w miejscowym centrum kultury. Spotkanie odbyło się w niedzielę, 24 stycznia.

Wspólne, rodzinne kolędowanie przygotowali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Troszynie, pracownicy troszyńskiego Centrum Kultury oraz członkowie Klubu Seniora „Pod Wierzbami”. Jako pierwsi wystąpili członkowie zespołów teatralnych Figle- Migle i A Co!, prowadzonych przez Elżbietę Pieńkowską i zaprezentowali pantomimę o  walce dobra ze złem.  Następnie zaprezentowali się członkowie młodszego koła teatralnego Owocowo-Warzywne Abecadło,  którego opiekunem jest Elżbieta Trzaska i przedstawili krótki montaż słowno- muzyczny, a w nim wiersze o tematyce świątecznej i oczywiście kolędy.

Po występach zespołowych przyszedł czas na prezentacje indywidualne. Kolędy śpiewali  uczniowie szkoły, uczennica drugiej klasy SP w Kleczkowie oraz mama uczennicy, Joanna Wołosz. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa. Spore zainteresowanie wzbudził także występ grupy z Klubu Seniora „Pod Wierzbami” działającego przy CK w Troszynie. Przedstawili oni krótką scenkę o Herodzie. Ich zaangażowanie i entuzjazm budziły podziw wśród zgromadzonych.

Po ich występie zaczął się główny punkt spotkania, a mianowicie wspólne śpiewania kolęd. Rozpoczął je chór szkolny przygotowany przez Telesfora Sobiecha. Członkowie chóru śpiewali  oraz czytali krótkie teksty prozatorskie o tematyce świątecznej, następnie do śpiewania włączyli się wszyscy. Jedną kolędę zaśpiewał także wójt gminy Edwin Mierzejewski.

Po przerwie, w czasie której można było zjeść pączka i napić się wody, seniorzy opowiadali o dawnych  zwyczajach, których przestrzegano w okresie świąteczno – noworocznym, następnie wystąpił Tadeusz Kożubowski, który przedstawił napisany przez siebie tekst o tym, jak kiedyś było w Troszynie i zachęcił do tego, aby kultywować tradycje. Spotkanie zakończono wspólnym śpiewaniem kolęd.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również