2018-06-12T09:48:29+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Rodzinny rajd do Suska Starego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. MZOS-TiIT w Ostrołęce
REKLAMA
2
0
0
To był już drugi w tym sezonie Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce przy współorganizacji z Klubem Kolarskim 24h, powiatem ostrołęckim i miastem Ostrołęka.

Na starcie - w sobotę o godzinie 10.00 - w okolicy sceny i fontanny przy Kupcu pojawiło się około 120 rowerzystów - amatorów wycieczek rowerowych. Tym razem do przejechania była trasa 21 kilometrowa z Ostrołęki przez Dzbenin, Czarnowiec, Daniszewo, Zapieczne, Drwęcz, Susk Nowy do Suska Starego.

Organizator, którym był MZOS-TiIT zadbał o bezpieczeństwo uczestników. Krótką informację o podstawowych zasadach przekazała  sierż. szt. Aneta Waracka z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Uczestników przywitał dyrektor MZOS-TiIT Robert Juchniewicz oraz prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, a peleton rowerzystów popilotował Marek Karczewski z Klubu Kolarskiego 24h .

Frekwencja na Rajdzie była nieco mniejsza niż podczas pierwszego rajdu w kwietniu ale z pewnością wpływ na to miała pogoda – lejący się z nieba żar mógł odstraszyć od rowerowych wycieczek. Kto się jednak zdecydował – na pewno nie żałował.  Symboliczny wystrzał z pistoletu Prezydenta miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego rozpoczął start Rajdu, który na początku trasy przejechał ulicami miasta przy OCK, Galerii Alius, Galerii Bursztynowa oraz Komendzie Miejskiej Policji i dalej przez Pomian w dalszą część trasy.

Po przejechaniu ok. 12 kilometrów uczestnicy rajdu zatrzymali się na kilkanaście minut w miejscowości Zapieczne gm. Troszyn aby uzupełnić płyny i wysłuchać sporej ilości informacji o cmentarzu z okresu I Wojny Światowej obok, którego zorganizowano przystanek. Poseł Arkadiusz Czartoryski przybliżył historię tego cmentarza oraz innych tego typu miejsc pochówków w okolicy Ostrołęki. Pan Marek Podolak z Rzekunia opowiedział o innej inicjatywie rowerowej w gminie Rzekuń gdzie realizowany jest projekt "1918 dla Niepodległej". Pomaga on poznać historyczne okolice gminy z jednoczesnym promowaniem jazdy rowerem.

Po krótkim odpoczynku szczególnie wyczekiwanym przez najmłodszych, dzielnych rowerzystów uczestnicy udali się w dalszą część trasy aby na finiszu pojawić się w przeuroczym "Zielonym Zakątku", w Susku Starym. Gospodarze przygotowali dla uczestników schłodzony kompot z własnych owoców oraz gorącą kiełbaskię z grilla. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia pięknej historycznej posiadłości Suska Starego i wysłuchania o wydarzeniach historycznych tego miejsca.

Na terenie dworku organizatorzy przeprowadzili konkursy dla wszystkich i zawody kolarskie dla najmłodszych uczestników Rajdu. Dla uczestników konkursów zostały wręczone wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Pamiątkowymi dyplomami wyróżniono również najmłodszych uczestników, którzy przejechali trasę samodzielnie

Kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez MZOS-TiIT odbędzie się 25 sierpnia b.r.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.