2018-05-22T11:37:50+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Różan: Napad na stację paliw. Sprawca Leszek M. już w areszcie

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
W nocy z 16 na 17 maja w Różanie doszło do napadu na stację paliw. Leszek M., posługując się przedmiotem przypominającym broń, zmusił pracowników stacji do wydania mu ponad tysiąca złotych. Wpadł w ręce policji, jest aresztowany na trzy miesiące.

Komunikat w tej sprawie opublikowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo przeciwko Leszkowi M., podejrzanego o to, że:

W nocy z 16 na 17 maja 2018r. w Różanie na stacji paliw [... ] działając w celu zaboru mienia ruchomego grożąc pracownikom stacji [...] i [...] natychmiastowym użyciem przemocy posługując się przedmiotem przypominającym broń palną marki [...], doprowadził je do stanu bezbronności zmuszając do wydania mu w celu przywłaszczenia z kasy pieniędzy w kwocie 1039,52zł na szkodę [...], tj. o czyn z art. 280 §1 k.k.

W miejscu i czasie jak w pkt. I bezpośrednio po dokonanym rozboju na pracownikach stacji paliw [...] wypowiadał groźby podpalenia samochodów pod adresem [...] i [...] w celu zmuszenia ich do niepowiadamiania organów ścigania o dokonanym czynie zabronionym i zapewnienia sobie bezkarności, tj. o czyn z art. 245 k.k.


Jak informuje prokuratura, podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wobec podejrzanego Leszka M. zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Aktualnie trwają czynności procesowe mające na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn zaistniałych zdarzeń.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.