eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Róże dla Niepodległej” w ZSZ nr 2 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce aktywnie włączają się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przykładem na to jest choćby projekt „Róże dla Niepodległej”.

Niepodległość jest dobrem wspólnym. "11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Włączając się do wspólnego świętowania jubileuszu w ZSZ nr 2 odbyły się warsztaty twórcze dla młodzieży pod hasłem "Róże dla Niepodległej". Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku jest okazją do świętowania wydarzeń z przeszłości oraz zachętą do budowania wspólnej przyszłości. Uczniowie z klasy IIF z Beatą Ładą, IIB i IVB z Agatą Chrzanowską oraz IBw z Beatą Jezierską, pod kierunkiem Marzeny Orłowskiej tworzyli róże z jesiennych liści. Bukiety będą stanowiły dekorację na setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Swoją twórczą pracą uczniowie wraz z nauczycielami starali się stworzyć coś oryginalnego i niepowtarzalnego, czego nie kupi się w pierwszym lepszym sklepie, a co pozwoli w szczególny sposób upamiętnić wyjątkowy jubileusz rozwijając jednocześnie zdolności manualne, wyobraźnię i kreatywność uczniów. Efekty ich pracy są pięknym świadectwem kształtowania się nowoczesnego patriotyzmu.

Wydarzenia sprzed stu lat miały wyjątkowy charakter. Wspólnym wysiłkiem militarnym, politycznym, kulturalnym, gospodarczym i społecznym Polacy nie tylko odzyskali utraconą ponad wiek wcześniej niepodległość, ale stworzyli podwaliny nowoczesnego państwa, obronili jego granice, rozwijali gospodarkę, prawodawstwo i oświatę oraz znaleźli drogi w głównym nurcie światowej kultury poprzez literaturę, sztukę, wzornictwo przemysłowe, architekturę i muzykę. Szacunek do przeszłości stał się zachętą do tworzenia, planowania i rozwoju. Tym bardziej cieszy zaangażowanie naszej młodzieży we wspólne upamiętnianie historii naszego kraju przez własnoręczną pracę twórczą.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×