2018-10-10T10:58:31+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Rozmawiają o agresji w szkołach

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Policyjni profilaktycy i dzielnicowi z ostrołęckiej Komendy, Komisariatu Policji w Myszyńcu i Posterunków Policji, od początku nowego roku szkolnego, podejmują niezwykle ważną i trudną tematykę, jaką jest przemoc i agresja rówieśnicza. Policjanci spotykają się z uczniami i kadrą pedagogiczną w szkołach podstawowych, średnich i zawodowych. Celem spotkań jest ukazanie młodzieży negatywnych skutków niewłaściwego zachowania wobec innych osób.

Przemoc i agresja rówieśnicza może mieć zarówno charakter bezpośredni, jak też pośredni. Dokonywana jest w bezpośrednim kontakcie lub za pośrednictwem Internetu i różnego rodzaju komunikatorów.

- Policjanci przekonują, że nie można zezwalać na stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec rówieśnika. Często zdarza się, że takie zachowanie wobec jednej osoby przejawia kilku uczniów. Inne osoby przyglądają się temu i „nie chcą się wtrącać”. Jest to również postawa negatywna. Dużą rolę w takich spotkaniach odgrywają policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii, a także dzielnicowi, którzy każdego dnia spotykają się z młodzieżą i dziećmi i rozmawiają na tematy związane z bezpieczeństwem w różnych jego aspektach, m.in. w domu, szkole, oraz na drodze - wyjaśnia asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Uczniowie często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swojego zachowania, którego skutki odczuwalne są nawet przez kilka kolejnych lat. Policjanci przypominają o odpowiedzialności nieletnich za czyny niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego oraz przedstawiają procedurę postępowania w sprawach nieletnich.
Apelujemy, aby o tego typu sytuacjach powiadamiać Policję i kadrę pedagogiczną szkoły. Pamiętajmy, że agresja i przemoc ze strony innych osób może dotknąć każdego.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.