2017-11-13T11:12:25+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami „czwórki” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
0
0
0
Mundurowi z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tego celu wykorzystano także symulator do jazdy na motorowerze.

W ubiegły czwartek ostrołęccy policjanci przeprowadzili spotkania z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych nr 4, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze. Było to tym bardziej ważne i potrzebne, gdyż cześć uczniów posiada już prawo jazdy i porusza się pojazdami mechanicznymi. Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane zarówno z bezpieczeństwem pieszych, jak i kierowców.

Młodzież i kadra pedagogiczna obejrzała prezentację ukazującą przykłady tragicznych zdarzeń drogowych, statystykę wypadków i wysłuchała policjantów, którzy wskazywali najczęstsze błędy popełniane w ruchu drogowym.

Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę. Do tego celu doskonale posłużył symulator jazdy na motorowerze, dzięki któremu w sposób całkowicie bezpieczny przedstawiono różne zagrożenia w ruchu drogowym na które mogą natknąć się zarówno kierowcy, jak i piesi.  

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również