2017-12-08T10:19:03+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Ostrołęka,

Rozmawiali o specyfice energetyki prosumenckiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
1
Ostrołęcki oddział Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zorganizował konferencję na temat specyfiki energetyki prosumenckiej. Wśród prelegentów znalazł się m.in. przedstawiciel Ministerstwa Energetyki Sebastian Stępnicki.

Konferencja odbyła się w czwartek, 7 grudnia. Tematem spotkania przedstawicieli samorządów terytorialnych, agend rządowych i organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli firm z branży energetycznej była gospodarka oparta o odnawialne źródła energii. Uczestnicy dyskutowali m.in. o tym jakie OZE niosą za sobą korzyści dla lokalnych społeczeństw, jakie mają perspektywy w świetle nowelizacji ustawy, o wpływie energetyki prosumenckiej na rolnictwo czy też możliwości wykorzystania technologii czystej energii na obszarach wiejskich.

Konferencję otworzył i wprowadził jej uczestników do tematy starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł. Następnie głos zabrali kolejno prelegenci, wśród których znaleźli się m.in. Sebastian Stępnicki z Ministerstwa Energetyki, Jarosław Wiśniewski z MRiRW,  Michał Ćwił – ekspert Rynku Energii czy Marek Mogielnicki z Banku Ochrony Środowiska.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 09:50 09-12-2017,   -
ile droższy jest prąd z OZE od z węgla?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 09:50 09-12-2017,   -
ile droższy jest prąd z OZE od z węgla?
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również