2017-03-06T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Rozmawiali o ubezpieczeniu społecznym i systemie emerytalnym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
W Wyższej Szkole Administracji Publicznej odbył się wykład otwarty dotyczący systemu ubezpieczeń społecznych. Uczestnicy prelekcji mogli dowiedzieć się m.in. o tym, które ubezpieczenia są obowiązkowe, a które dobrowolne, kto i kiedy w świetle nowych przepisów otrzyma emeryturę i w jakiej wysokości.

Wykład otwarty odbył się w sobotę, 4 marca w małej auli WSAP. Prelekcję zorganizowali wspólnie wykładowcy uczelni oraz pracownicy ostrołęckiego ZUS-u. Podczas wykładu poruszono szereg ważnych kwestii związanych z najnowszymi przepisami dotyczącymi emerytur, świadczeń wpłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, opłacanych składek, sposobu dokonania zgłoszeń oraz wielu innych spraw istotnych dla każdego obecnego oraz przyszłego ubezpieczonego.

- Stan wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w Polsce jest dość niski. Dla przykładu – 88% Polaków nie ma pojęcia jaką część wypłaty przekazuje na swoją przyszłą emeryturę! Czy ta wiedza jest potrzebna? Oczywiście, że tak. Składki, które zbieramy na koncie emerytalnym w ZUS, posłużą przecież później do obliczenia wysokości naszej emerytury. To jednak nie wszystko, przecież statystycznie większość z nas czeka w życiu także krótsza lub dłuższa choroba, niektórych również wypadek. Nie zapominajmy także o przerwie w karierze zawodowej związanej z urodzeniem i opieką nad dzieckiem. Wszystkim tym sytuacjom odpowiadają świadczenia wypłacane przez ZUS. Sobotni wykład nie wyczerpie tematu ubezpieczeń społecznych w Polsce, ale pozwoli nam lepiej orientować się w tych zagadnieniach. Dzięki temu mądrzej zaplanujemy nasze życie zawodowe – tłumaczy Aleksandra Słupska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji płockiego ZUS, która poprowadziła wykład otwarty. – Spędzenie sobotniego przedpołudnia w towarzystwie ZUS może okazać się więc niezwykle produktywne i pożyteczne. Zachęcam do wzięcia udziału w zajęciach, wstęp jest wolny – dodaje.


Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2