2017-07-20T10:58:06+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Rzekuń: 80-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
Wypadek z udziałem pieszej i auta dostawczego w Rzekuniu. 80-letnia kobieta potrącona została na przejściu dla pieszych przez kierowcę renault. Poszkodowana seniorka trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w środę po godzinie 17:00 w Rzekuniu. Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, kierujący samochodem dostawczym marki renault jadąc od strony Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Ostrołęki potrącił schodzącą z przejścia dla pieszych 80-letnią kobietę. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia ratunkowego, która zabrała poszkodowaną seniorkę do szpitala.

- Na szczęście nie odniosła ona poważnych obrażeń i po badaniach opuściła szpital. Kierowca renault był trzeźwy, został wobec niego sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Pomimo bardzo dobrych warunków atmosferycznych to już kolejne potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników ruchu drogowego o daleko idącą ostrożność. Kierowcy zbliżając się do przejść dla pieszych powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość. Piesi nie mogą zapominać, że nawet najnowocześniejszy samochód nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu. Dlatego na nich również ciąży obowiązek upewnienia się, czy wejście na przejście odbędzie się w sposób bezpieczny – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również