2017-12-12T15:11:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Sesja ślubna w plenerze: jak wybrać odpowiednie miejsce?

REKLAMA
REKLAMA

Planujesz ślub i wesele? Rozważasz możliwość sesji ślubnej w plenerze? Sprawdź jak wybrać odpowiednie miejsce.

Ślub to jedna z wyjątkowych, niezwykle ważnych uroczystości, która z pewnością zasługuje na upamiętnienie. W jakiej formie? Rzecz jasna jednym z najpopularniejszych typów pamiątek ślubnych jest album ze zdjęciami. Obecnie oferty fotografów ślubnych w serwisie fotograf-wesele.pl zawierają różne typy pakietów. Wśród takowych znajdujemy również plener, na który decyduje spora ilość młodych par. Oczywistym jest, że to właśnie przyszli małżonkowie wskazują miejsce, w którym odbędzie się opisywana sesja plenerowa. Jak wobec tego wybrać odpowiednią przestrzeń? Jakie krajobrazy warto brać pod uwagę, a z jakich zrezygnować już na wstępie?

 
 
 
Park
Jednym z absolutnie najpopularniejszych miejsc, które wybierane jest przez większość par planujących sesję plenerową, jest miejski park. Wspomniane rozwiązanie może wydawać się zbyt oczywiste, niemniej jednak spełnia ono wszystkie wymogi sztuki fotograficznej. Przystępny teren, spora ilość zieleni i dobre światło to jedne z największych atutów sesji odbywającej się w parku. Niemniej jednak w niektórych miejscach występują zakazy deptania trawy. Warto mieć to na uwadze, gdyż z pewnością nie chcielibyście, aby finałem sesji okazał się… mandat karny.
 
Las lub polana
Nieco mniej oczywistym rozwiązaniem jest sesja plenerowa w lesie, na przykład na uroczej polance, jednak w tym przypadku może wystąpić problem związany z oświetleniem. Z tego względu warto unikać zbyt gęstych lasów, do których dociera mała ilość światła. Zdecydowanie odradzamy również sesje w nieznanych nam lasach lub na mało uczęszczanych drogach, gdyż istnieje ryzyko, że po zakończeniu sesji będziecie mieć problem z odnalezieniem drogi powrotnej.
 
 
 
Ruiny zamków
Jeśli kochacie typowo romantyczne klimaty, to ciekawym miejscem na sesję plenerową mogą okazać się ruiny zamku. Pamiętajcie jednak o swoim bezpieczeństwie i nie wchodźcie w niedostępne miejsca. Tłem do ciekawego zdjęcia może bowiem okazać się np. wyrwa po oknie, jednak wejście na nią w sukni ślubnej będzie nie lada wyzwaniem. Lepiej darować sobie ten rodzaj „wspinaczki” i pozostać przy zdjęciach wykonanych na zamkowym placu.
 
Nad wodą
Miejscem bezpiecznym, a zarazem spełniającym warunki sztuki fotograficznej są zbiorniki wodne w postaci jezior czy stawów. Sesja wykonana tuż nad wodą nie generuje żadnych większych problemów, chyba, że wybierzecie miejsce obfitujące w zarośla i tym samym spore ilości komarów. Aby uniknąć tego problemu warto wybrać salę ślubną np. ulokowaną w parku, na terenie którego znajdziemy właśnie uroczy staw. Im piękniej, tym lepiej będzie wyglądać otoczenie również na filmie ze ślubu. Rozmaite przykłady rozwiązań znajdziesz na stronie filmy-wesele.pl.
 
 
 
Za granicą
Marzy ci się album ślubny wypełniony zdjęciami z sesji plenerowej odbywającej się w malowniczej Francji czy gorącym Egipcie? Jeśli tak, to zdecyduj się na zdjęcia wykonywane właśnie we wspomnianych, odległych miejscach. Minusy sesji? Przede wszystkim cena. Poza opłaceniem fotografa przyjdzie nam bowiem pokryć koszty przelotu, transportu, bagażu i pobytu w wybranym kraju dla co najmniej trzech osób, a więc młodej pary i towarzyszącego im fotografa. Koniecznie zwróćcie również uwagę na kwestie odnoszące się do logistyki, kultury danego kraju i lokalnych przepisów.
 
 
REKLAMA