2018-01-22T11:26:19+01:00 eOstroleka.pl 2 1 4 50%
Region,

Sieluń: Tragiczne potrącenie na DK 61. Nie żyje młody mężczyzna

REKLAMA
REKLAMA
2
2
0
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 20 stycznia 2018 roku około godziny 2:00 w miejscowości Sieluń.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Skodą Fabia, 40 – letni mieszkaniec powiatu Lesko, na prostym odcinku drogi, w terenie niezabudowanym i nieoświetlonym potrącił pieszego znajdującego się na jego pasie ruchu. 22 – letni pieszy, mieszkaniec powiatu makowskiego, nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. W wyniku zderzenia z pojazdem pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący Skodą był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali czynności pod nadzorem prokuratora.

Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Policjanci przypominają o konieczności noszenia elementu odblaskowego, który będzie widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Istotne jest tu przede wszystkim to, że taki drobny element ubioru może ustrzec przed tragedią na drodze.

- Kierującym przypominamy o panujących na zewnątrz trudnych warunkach drogowych. Podczas jazdy pamiętajmy, że jakiekolwiek manewry związane ze zmianą prędkości i kierunku jazdy na śliskiej nawierzchni wymagają znacznie więcej czasu. Poruszajmy się wolniej i nie przeceniajmy własnych umiejętności. Utrzymujmy bezpieczną odległość między jadącymi pojazdami i pamiętajmy, że droga hamowania przy śliskiej nawierzchni, padającym śniegi i deszczu jest wydłużona - informuje mł. asp. Monika Winnik z makowskiej policji.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.