2018-06-22T13:37:41+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Skutki wczorajszej nawałnicy: Zerwany dach, linia wysokiego napięcia i powalone drzewa [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Kilkanaście powalonych drzew, zerwany dach i pożar wywołany zerwaną linią wysokiego napięcia – takie szkody wyrządziła nawałnica, która wczoraj wieczorem przetoczyła się przez nasz region.

W czwartek, 21 czerwca około godziny 20:30 nad Ostrołęką i powiatem przetoczyła się gwałtowna  nawałnica. O ile w mieście wichura nie wyrządziła większych strat o tyle na terenie powiatu strażacy mieli już pełne ręce roboty.

M.in. w miejscowości Ponikiew Duża (gmina Goworowo) około godziny 20:30 zgłoszono zerwanie dachu. Do akcji zadysponowano dwa zastępy OSP z Goworowa oraz Pasiek. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu dachu plandekami.

Sporo pracy mieli także strażacy ochotnicy z terenu gminy Troszyn. Do zdarzeń związanych z powalonymi przez wichurę drzewami doszło m.in. w Grucelach, na trasie Zamość Borowce, Rabędy Zapieczne, Ojcewo i na trasie Troszyn Chrostowo.

Nawałnica dała się także we znaki mieszkańcom gminy Myszyniec i Łyse. Około godziny 19:30 zastęp strażaków ochotników z Myszyńca został zadysponowany do pożaru w miejscowości Zalas, gdzie na skutek zerwania linii energetycznej zapaliła się trawa. Podczas dojazdu na miejsce strażacy natrafili na kilka powalonych drzew, które tarasowały przejazd na drodze wojewódzkiej nr 647 Myszyniec – Kolno. Do działań zadysponowano dwa zastępy OSP Myszyniec GBA 2,5/16 MAN i GCBA 5/32 SCANIA oraz dwa zastępy OSP Łyse.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.