eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Śliweczki z Olszewa-Borek ambasadorami zdrowego żywienia [ZDJĘCIA]

drukuj |
Tagi: Olszewo-Borki Zdrowo jem więcej wiem zespół Śliweczki z Olszewa-Borek Fundacja Banku Ochrony Środowiska
fot. UG w Olszewo-Borkach
fot. UG w Olszewo-Borkach
27 października podczas uroczystej gali w Warszawie zespół Śliweczki (uczniowie przedszkola, klasy I i II) i Anna Niedźwiecka odebrali nagrody za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim projekcie i konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem” w roku szkolnym 2015/2016.

Zespół Śliweczki był najlepszy z terenu województwa mazowieckiego i udowodnił, że uczniowie małej szkoły mogą odnieść sukces na miarę ogólnopolską. Organizatorem konkursu była Fundacja Bank Ochrony Środowiska. Dzięki całorocznemu wysiłkowi zespołu Śliweczki szkoła wzbogaciła się o nowy skaner, a członkowie i opiekun zespołu otrzymali dyplomy i upominki. Inną formą nagrody było stanięcie na podium, uroczyste mianowanie na ambasadorów zdrowego odżywiania i ujrzenie na ekranach umieszczonych w sali nazwy szkoły oraz zdjęć z działań Śliweczek.

Konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem” wpisał się w rytm roku szkolnego, ponieważ składał się z trzech etapów: jesień, zima, wiosna. Każdy etap to ciekawe zajęcia lekcyjne, doświadczenia, zabawy, konkursy i różne akcje, pobudzające kreatywność uczestników. Uczniowie zapoznawali się z zasadami zdrowego żywienia, wykonywali zadania konkursowe, prowadzili apele dla społeczności szkolnej, gazetki tematyczne na holu szkolnym i akcje takie jak: Piknik Zdrowia, Bal Owoców i Warzyw, Dzień Sportu. Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych, poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywania wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ten bogaty we wrażenia wyjazd był możliwy dzięki wsparciu wójta Gminy Olszewo-Borki, pana Krzysztofa Szewczyka, pomocy rodziców i dyrektor Hanny Grzegorczyk.Zdjęcia do artykułu :
fot. UG w Olszewo-Borkach
fot. UG w Olszewo-Borkach
10010-100


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


Brak Waszych opinii do tego artykułu.

KALENDARZ IMPREZ
październik 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
30
31
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.12 s.