2016-11-03T14:31:46+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Śliweczki z Olszewa-Borek ambasadorami zdrowego żywienia [ZDJĘCIA]

fot. UG w Olszewo-Borkach
0
0
0
27 października podczas uroczystej gali w Warszawie zespół Śliweczki (uczniowie przedszkola, klasy I i II) i Anna Niedźwiecka odebrali nagrody za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim projekcie i konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem” w roku szkolnym 2015/2016.

Zespół Śliweczki był najlepszy z terenu województwa mazowieckiego i udowodnił, że uczniowie małej szkoły mogą odnieść sukces na miarę ogólnopolską. Organizatorem konkursu była Fundacja Bank Ochrony Środowiska. Dzięki całorocznemu wysiłkowi zespołu Śliweczki szkoła wzbogaciła się o nowy skaner, a członkowie i opiekun zespołu otrzymali dyplomy i upominki. Inną formą nagrody było stanięcie na podium, uroczyste mianowanie na ambasadorów zdrowego odżywiania i ujrzenie na ekranach umieszczonych w sali nazwy szkoły oraz zdjęć z działań Śliweczek.

Konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem” wpisał się w rytm roku szkolnego, ponieważ składał się z trzech etapów: jesień, zima, wiosna. Każdy etap to ciekawe zajęcia lekcyjne, doświadczenia, zabawy, konkursy i różne akcje, pobudzające kreatywność uczestników. Uczniowie zapoznawali się z zasadami zdrowego żywienia, wykonywali zadania konkursowe, prowadzili apele dla społeczności szkolnej, gazetki tematyczne na holu szkolnym i akcje takie jak: Piknik Zdrowia, Bal Owoców i Warzyw, Dzień Sportu. Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych, poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywania wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ten bogaty we wrażenia wyjazd był możliwy dzięki wsparciu wójta Gminy Olszewo-Borki, pana Krzysztofa Szewczyka, pomocy rodziców i dyrektor Hanny Grzegorczyk.

fot. UG w Olszewo-Borkach

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również