2018-01-16T13:53:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Ostrołęka,

Ślub i wesele – 10 rzeczy, które panna młoda musi zaplanować wcześniej

REKLAMA
REKLAMA
0
1
0

Ślub, chociaż jest przede wszystkim ceremonią organizowaną z okazji zmiany stanu cywilnego, ma duże znaczenie towarzyskie, szczególnie gdy organizujemy również wesele. Na pewno nie jest to impreza, którą uda się zorganizować w tydzień. Są rzeczy, o których panna młoda musi pomyśleć wcześniej.

Przygotowaliśmy listę najważniejszych elementów przygotowań, o których trzeba pomyśleć z wyprzedzeniem. Kiedy już data jest, lokal wynajęty, oprawa wesela zaplanowana – oto, o czym jeszcze powinnaś pamiętać na długo przed terminem:

 
1. Suknia ślubna
Trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia, by kupić ją za pierwszym podejściem. Na ogół trzeba odwiedzić wiele sklepów z modą ślubną, przejrzeć katalogi, rozważyć, czy nie lepiej uszyć suknię na zamówienie. Nawet jeśli przyszła panna młoda postanowi kupić gotową suknię, to prawdopodobnie nie obejdzie się bez drobnych poprawek.
 
2. Bielizna
Wybiera się ją już po zakupie sukni. Musi być dobrze dopasowana, nie może wystawać nawet na milimetr spod sukni, prześwitywać ani odznaczać się. Lepiej sprawdza się bielizna gładka. Jeśli narzeczona zdecyduje się na suknię z głębokim dekoltem, bez ramion lub z odkrytymi plecami, warto rozważyć wszycie stanika w suknię. Można też rozważyć kupno bielizny wyszczuplającej.
 
 
 
 
3. Fryzura
Ją też dobieramy do sukni. Dobrze by było, gdyby panna młoda, idąc na próbny makijaż, miała ze sobą zdjęcie w sukni ślubnej. Bardzo ułatwi to pracę fryzjerce, a i narzeczona będzie zadowolona z efektu. Z fryzurą podobnie jak z suknią – może się nie udać znaleźć tej idealnej za pierwszym razem.
 
4. Makijaż
Z nim całkiem jak z fryzurą, dobiera się do sukni. Idąc na próbny makijaż, warto mieć ze sobą nie tylko zdjęcie w sukni, ale także w wybranej fryzurze. To z kolei ułatwi pracę wizażystce. Makijaż lepiej zostawić profesjonalistom, chyba, że jesteś pewna swoich umiejętności. O tym, jak dobrać odpowiedni makijaż ślubny pisaliśmy w tym artykule: eostroleka.pl.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5. Manicure
Dobiera się, a jakże, do sukni i do biżuterii. Tutaj istotny jest nie tylko kolor (odcień) sukni, ale także jej styl i zdobienia. Nie do każdej kreacji będzie pasował ostry manicure, czasem trzeba postawić na klasyczną, naturalną biel. Zdobienia paznokci w dużej mierze zależą od biżuterii, dlatego panna młoda powinna wcześniej poinformować manikiurzystkę o planach założenia kolczyków bądź naszyjnika z kolorowymi kamieniami. Istotne jest także, czy kreacja ślubna zawiera rękawiczki.
 
6. Buty
Muszą być naprawdę wygodne, tak, by dało się w nich przetańczyć całą noc. Tradycja nakazuje, by były na białej podeszwie i miały zakryte palce. Buty powinno się wybrać po wstępnym wyborze sukni, ale przed ostatecznym zakupem, gdyż jej długość musi być dopasowana do obcasów.
 
 
7. Wiązanka ślubna, stroiki dla pana młodego i świadków
Teoretycznie jest to wydatek pana młodego, ale nie oszukujmy się, to kobieta wybiera sobie kwiaty. Czasem dlatego, że ma jakieś wymarzone, upatrzone, a czasem po prostu dlatego, że mężczyzna stanowczo odmawia decydowania w tej kwestii. I w sumie słusznie. Kwiaty wystarczy zamówić dwa tygodnie wcześniej.
 
 
 
 
8. Kwiaty i dekoracje weselne
To jedna z tych rzeczy, które wydają się mało ważne, a o których musi zadecydować panna młoda. Pan młody w większości wypadków powie, że mu to obojętne. A przecież jeśli zależy nam na pięknej uroczystości, nie możemy zbagatelizować tak ważnego elementu, jak dekoracje. Każdy lokal weselny ma swoją specyfikę. Przed terminem ślubu ustal dokładnie, jaki rodzaj kwiatów i dekoracji ma się znaleźć na sali weselnej. Jeśli kwiaty, które wybierasz, nie są sezonowe, tym bardziej nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę! – radzą specjaliści z serwisu lokale-wesele.pl.
 
 
9. Rozmieszczenie gości na weselu
Co prawda część gości będzie ze strony panny młodej, część od pana młodego, ale to kobieta na ogół ma lepsze wyczucie ludzkich nastrojów i wie, kto obok kogo absolutnie siedzieć nie powinien. Oczywiście konsultacja z przyszłym małżonkiem jest niezbędna.
 
 
 
 
10. Niezbędnik panny młodej
Do oddania na przechowanie świadkowej, bo panna młoda nie ma torebki. Powinny się w nim znaleźć między innymi zapasowe rajstopy lub pończochy, igła i komplet nici w odcieniach strojów ślubnych, szminka lub pomadka, chusteczki matujące, mały grzebyk i zapasowe spinki na wypadek zburzenia fryzury. Te i wiele innych drobiazgów w pewnych sytuacjach mogą uratować nasz wygląd, a co za tym idzie – samopoczucie w tym wielkim dniu.
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.