2017-03-13T11:45:56+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Spektakl „Pchła Szachrajka” w Ostrołęckim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OCK
REKLAMA
0
0
0
W ramach projektu Godziny dla Rodziny realizowanego przez Ostrołęckie Centrum Kultury najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mieli okazję obejrzeć spektakl o przygodach doskonale znanej wszystkim Pchły Szachrajki.

Spektakl „Pchła Szachrajka” na podstawie wierszowanej opowieści Jana Brzechwy przygotowali aktorzy Teatru Malutkiego z Łodzi. Akcja zrealizowanego w konwencji teatru przedmiotu przedstawienia rozgrywa się w kuchni a poszczególne sceny są ilustrowane przy pomocy przedmiotów kuchennych, które stają się bohaterami opowieści i rekwizytami. Spektakl pobudza wyobraźnię dzieci, sugerując, że przy wnikliwym spojrzeniu i odrobinie wyobraźni z przedmiotów codziennego użytku można stworzyć bohaterów różnych opowieści.

Pchła Szachrajka to mała elegantka. Oprócz wdzięku bohaterka posiada także wiele innych, przydatnych w jej dość wystawnym życiu, cech. Jest niesamowicie inteligentna, bystra i błyskotliwa. Potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji, mało tego – dzięki wrodzonym zdolnościom udaje jej się cało wyjść z wielu opresji, wyciągając także dla siebie wiele korzyści ze stworzonego zamieszania. Mała pchła, mimo swojej zaradności i, rzec by można: cwaniactwa, musi jednak w końcu zapłacić za swoje psoty i jak na bohatera opowieści dla dzieci przystało, z lekkoducha staje się odpowiedzialną i dojrzałą pchłą.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również