2019-01-14T13:25:15+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Spektakl baletowy „Dziadek do orzechów” w OCK [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OCK
REKLAMA
2
0
0
W Ostrołęckim Centrum Kultury odbył się spektakl baletowy zatytułowany „Dziadek do orzechów”. Przedstawienie zrealizowane zostało w ramach cyklicznego programu „Godziny dla Rodziny” współfinansowanego przez samorząd miasta.

Balet „Dziadek do orzechów” to niewątpliwie najsłynniejsze przedstawienie zimowe znane zarówno dorosłym jak i dzieciom na całym świecie. To historia małej Klary oraz tytułowego Dziadka do Orzechów. Bohaterowie za sprawą Drosselmayera przenoszą się do Krainy Zabawek i Króla Myszy. Oprócz wdzięcznych popisów baletowych i „niewdzięcznych” podskoków myszy, widzowie z pomocą Czarodzieja przeżywają niepowtarzalną, magiczną przygodę. Wielkie tańczące pierniki, walki na sery, taniec Wróżki Cukrowej i małych cukiereczków, to zaledwie namiastka tego co możemy zobaczyć. Całość uzupełniają barwne kostiumy i wzruszająca ponadczasowa muzyka Piotra Czajkowskiego.

Spektakl zaprezentowała grupa taneczna i soliści Młodego Baletu Polskiego pod kierownictwem Anny Davies – choreografa, reżysera, tancerki, pedagoga baletu i założycielki Szkoły Baletowej i Zespołu „Młody Balet Polski”.

muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Anna Davies

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.