2018-02-14T09:24:49+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Spektakl „Pół na pół” w Ostrołęckim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OCK
REKLAMA
0
0
0
Piotr Szwedes i Piotr Polk wcielili się w role dwóch przyrodnich braci Roberta i Dominika, których zobaczyć mogliśmy w „dramacie przebranym za komedię” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Spektakl „Pół na pół” odbył się w Ostrołęckim Centrum Kultury w niedzielę, 11 lutego.

Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo… Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki... żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo... śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku - Alfreda Hitchcocka.

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru.
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Obsada: Piotr Polk i Piotr Szwedes.

źródło: OCK

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.