2017-10-09T10:27:29+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Śpiewacy z Czarni i Bandyś na Festiwalu Skrzyżowaniu Kultur [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
0
0
0
Dobiegła końca tegoroczna edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w Warszawie. W programie znaleźli się wybitni artyści z Indii, Kolumbii, Sahary Zachodniej, Mali, Francji, USA, Sierra Leone, Turcji, a także Albanii i Węgier. Kurpiowszczyznę reprezentowali artyści ludowi z Czarni i Bandyś.

Festiwal Skrzyżowanie Kultur, zainicjowany przez władze stolicy w 2005 roku, a organizowany od początku przez Stołeczną Estradę, to prezentacja najciekawszych zjawisk z zakresu muzyki i kultury świata, jedno z największych wydarzeń tego rodzaju w Polsce i w naszej części Europy. W ciągu dwunastu lat istnienia Festiwal trwale zaistniał na kulturalnej mapie Warszawy, zbudował swój charakter i prestiż, a także stworzył własny, wierny krąg odbiorców. W jego ramach swoją twórczość zaprezentowało dotychczas 192 artystów indywidualnych i grup z 61 krajów. Głównym założeniem i misją Festiwalu jest otwieranie Warszawiaków i gości stolicy na bogactwo kultur współczesnego świata.

W międzynarodowym festiwalu uczestniczyła grupa śpiewacza mężczyzn z Czarni w składzie: Marian Samsel, Krzysztof Szydlik, Jan Szydlik, Waldemar Warych i Witold Kuczyński oraz grupa śpiewacza kobiet z Bandyś w składzie: Bronisława Świder, Antonina Deptuła i Maria Kuta.

- Wielkie podziękowania składamy dla Kapeli ze Wsi Warszawa i Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego za zaproszenie nas do wspólnego koncertu i sfinansowanie naszego udziału. Dziękujemy uczestnikom i tysięcznej widowni za wspaniałą atmosferę, za długie brawa i owacje na stojąco. Koncert był profesjonalny - muzyka z prezentacjami multimedialnymi, wielkie przeżycia i nowe doświadczenia oraz szacunek dla artystów wiejskich. A tymczasem do zobaczenia na Kurpiowszczyźnie - zapraszamy muzyków i śpiewaków do Czarni na zjazd Towarzystwa Kurpiowskiego "Strzelec", który odbędzie się w połowie listopada. Mamy też nadzieję że do tego czasu będzie już wydana nasza wspólna płyta Carniaków i Kapeli ze Wsi Warszawa - mówi Witold Kuczyński, prezes Towarzystwa.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również