2017-03-08T19:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Spory odzew na apel o krew grupy 0RH- dla potrzebującej ostrołęczanki

REKLAMA
REKLAMA
2
0
1
Kilka dni temu informowaliśmy o pilnym zapotrzebowaniu na krew grupy 0RH- dla mieszkanki Ostrołęki. Pilna potrzeba spotkała się z ogromnym odzewem naszych czytelników. Masowo udostępniali oni tę wiadomość, dzięki czemu udało się zebrać kilkadziesiąt litrów krwi.

"Pilnie potrzebna jest krew 0RH- (minus) dla mieszkanki Ostrołęki. Każdy, kto posiada tę niezwykle rzadką grupę krwi i może zostać dawcą proszony jest o kontakt z centrum krwiodawstwa działającym przy ostrołęckim szpitalu" - tak brzmiał nasz komunikat. W ciągu kilku dni do centrum krwiodawstwa zgłosiło się sporo osób. Informację podawaliście dalej na Facebooku, łącznie było to ponad 900 udostępnień!

Wasza internetowa aktywność przełożyła się także na aktywność w centrum krwiodawstwa. Apel o krew tej konkretnej grupy spotkał się ze sporym odzewem. W ciągu dwóch dni krew oddało ponad 20 osób, a kolejne osoby pytały się o możliwość jej oddania. W wielu kampaniach na rzecz krwiodawstwa zachęca się do "podarowania życia" - możemy być więc dumni z tego, że los potrzebujących nie jest nam obojętny i potrafimy się zmobilizować w trudnym dla kogoś momencie.

Krew oddawać można w centrum krwiodawstwa działającym przy ostrołęckim szpitalu. Grupa 0RH- należy do tych, których często brakuje, więc osoby ją posiadające mogą regularnie odwiedzać ostrołęckie centrum. Dziękujemy za Wasz udział w mobilizacji.

Kto może zostać dawcą krwi?

Krew może oddać każda  zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o wadze ciała powyżej 50 kg. Przy kwalifikacji uwzględnia się  również  proporcje wzrostu i wagi ciała. Przy oddawaniu 2 jednostek KKCz (podwójna erytroafereza) wymagalna jest waga przynajmniej 70 kg. Dawca powinien również władać językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza dawcy i pytań związanych z wywiadem lekarskim
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 20:40 08-03-2017,   -
Browy Wy !
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 20:40 08-03-2017,   -
Browy Wy !
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również