2018-04-12T09:30:53+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Spotkania z muzyką w OCK: „Za rogatką grand zabawa” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
„Za rogatką grand zabawa” - pod takim hasłem w Ostrołęckim Centru Kultury odbyło się spotkanie z muzyką będą cyklicznym programem edukacyjnym skierowanym do najmłodszych mieszkańców Ostrołęki.

Tym razem za sprawą profesjonalnych muzyków dzieci uczestniczące w spotkaniu poznać mogły klimat panujący na ulicach Warszawy, Wilna i Lwowa w czasach II Rzeczypospolitej, kiedy to niezwykle popularne były wszelkiego rodzaju kapele podwórkowe.

„Wpisując się w nurt koncertów świętujących 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę odwiedziliśmy trzy największe miasta II Rzeczypospolitej - Warszawę, Wilno i Lwów. Przeszliśmy się po ich ulicach, zajrzeliśmy na podwórka, do kawiarni, na dworce, do kabaretu, czy do zwykłej tancbudy. Miejsca te stanowiły wówczas istny tygiel kultur - mazowieckiej i kresowej, miejskiej i wiejskiej, a nawet ulicznej i salonowej. Stare uliczne piosenki, podwórkowe ballady, kawiarniane tańce przywołają niepowtarzalną atmosferę przedwojennej ulicy, czy tzw. ogródka, czyli ośrodków życia towarzyskiego nie tylko artystycznej cyganerii, ale zwykłych ludzi.

Wykonawcy:
Agata Harz - śpiew, bębenek obręczowy
Katarzyna Szurman - śpiew, harmonia, skrzypce
Katarzyna Andrzejowska-DeLatour - ksylofon, skrzypce
Jurij Pastuszenko - śpiew, gitara, buzuki

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.