2018-04-30T07:55:19+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Spotkanie ze Stanisławem Kmiecikiem w ostrołęckiej „dwójce” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
0
0
0
Podczas obchodów Dnia Integracji  w Szkole Podstawowej  nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce odbyło się spotkanie ze Stanisławem Kmiecikiem.

Stanisław Kmiecik to artysta malujący ustami i nogami. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zaobserwować jak powstają jego niezwykłe prace. W trakcie  tworzenia  obrazu żona artysty, Monika Kmiecik opowiedziała dzieciom o życiu i twórczości męża. W dalszej części malarz odpowiadał na pytania dzieci i podpisywał autografy.

Istotą spotkania było uświadomienie uczniom, iż każdy człowiek, bez względu na przeciwności losu, ma prawo do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Prace Stanisława Kmiecika można oglądać zarówno na wystawach organizowanych przez Wydawnictwo AMUN, jak i na licznych ekspozycjach indywidualnych, w różnych miastach Polski oraz za granicą. Stosowane najczęściej przez artystę techniki malarskie to: akryl, olej, pastel, akwarela, tempera, rysunek ołówkiem. Poza sztuką uwielbia jeździć samochodem. Brał on udział w rajdach samochodów terenowych.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również