2017-01-13T09:53:42+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Spotkanie ze strażnikiem miejskim w Krainie Misiów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum przedszkola
REKLAMA
2
0
0
Dzięki wizycie strażnika miejskiego przedszkolaki z Krainy Misiów wiedzą o swoim bezpieczeństwie znacznie więcej. Maluchu utrwaliły kilka podstawowych zasad związanych m.in. z przechodzeniem przez jezdnię oraz kontaktami z osobami obcymi.

W środę, 11 stycznia dzieci z Krainy Misiów spotkały się z przedstawicielem Straży Miejskiej, starszym inspektorem Robertem Prusaczykiem. Funkcjonariusz w sposób bardzo przystępny wyjaśnił maluchom na czym polega jego praca. Przypomniał podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię, wspomniał także o konieczności wyprowadzania psów na smyczy i obowiązku  właścicieli czworonogów, jakim jest sprzątanie po swoim pupilu.

Miejski strażnik rozmawiał z dziećmi  również o zasadach zachowania się w kontaktach z nieznajomymi. Wspólnie wypracowano definicję pojęcia „obcy”. Następnie przedszkolaki obejrzały krótki film  ukazujący  sytuacje, które mogą zdarzyć się pod nieobecność rodziców w domu.  Dzieci wiedzą, że pod żadnym pozorem nie mogą otwierać drzwi, ponieważ obcy, żeby zdobyć zaufanie i wejść do środka może podawać się za wujka, hydraulika czy listonosza. Rozumieją także, że  rozmawiając przez telefon,  nie powinny opowiadać o tym, co  i gdzie znajduje się w domu i pod żadnym pozorem nie podawać swojego adresu. Po tej pogadance przedszkolaki zdają sobie sprawę jakie konsekwencje mogą wyniknąć  z nieodpowiednich zabaw. Mają świadomość, że nie wolno ufać dorosłym, którzy coś obiecują, częstują słodyczami, dają drobne prezenty i proszą aby dziecko gdzieś z nimi poszło.

Funkcjonariusz straży miejskiej uświadomił najmłodszych, że o każdej takiej zaistniałej sytuacji powinny powiadomić rodziców. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.