2017-11-21T10:31:28+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Stanisław Kmiecik gościem SP 10 w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
1
Najlepszy komentarz
~x , 13:31 21-11-2017,   -
wczoraj był w Kultowni w Wojciechowicach
odpowiedz   •   oceń :  
Trwają XII Dni Integracji w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Dziś uczniowie mogli na własne oczy przekonać się, że niepełnosprawność nie oznacza braku pasji i talentu, co pokazał Stanisław Kmiecik.

Celem Dni Integracji jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzeby ich niepełnosprawnych kolegów oraz znajdowanie sposobów porozumienia, akceptacji i tolerancji z jednoczesnym poszanowaniem praw i godności wszystkich. Dziś w Szkole Podstawowej nr 10 pojawił się wyjątkowy gość - artysta Stanisław Kmiecik, który urodził się bez rąk, ale już na początku swojego życia odnalazł w sobie artystyczny talent.

Stanisław Kmiecik urodził się w 1971 roku w Klęczanach koło Nowego Sącza. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5 letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Stosowane najczęściej przez artystę techniki malarskie to: akryl, olej, pastel, akwarela, tempera, rysunek ołówkiem. Stanisław lubi eksperymentować z innymi technikami malarskimi. Jest samoukiem. Artysta znany jest ze swoich spokojnych i bardzo dokładnych studiów budynków. Ulubione tematy malarskie to krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt, a także obrazy surrealistyczne pełne bardzo osobistych metafizycznych nastrojów. Poza sztuką, uwielbia jeździć samochodem który sam prowadzi nogami. Brał udział w rajdach samochodów terenowych 4x4. Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Lichtenstein-VDMFK należy od 1989 roku jako stypendysta a od 2005 roku został członkiem zrzeszonym. Prace malarza można oglądać na kartkach świątecznych w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie współpracujące z VDMFK.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~x , 13:31 21-11-2017,   -
wczoraj był w Kultowni w Wojciechowicach
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.